Erdély román föld, az erdélyi magyaroknak románul kellene beszélniük, Trianonban megvalósult Magyarország régi álma – csak néhány nyilatkozat a Tisza Párt háza tájáról, amelyek joggal sértik a külhoni magyar közösségek önérzetét. Bár a párt most próbál a határon túli magyarok barátjaként próbál meg tetszelegni, az elmúlt évből számtalan nyilatkozatot találhatunk, amely bizonyítja ennek ellenkezőjét.
A Tisza Párt számára a külhoni magyarok jó esetben is csak másodrendű állampolgároknak minősülnek – erről árulkodik a magyarországi sajtóban megjelent összeállítás. Például Tarr Zoltán, a Tisza EP-delegációjának vezetője a Kárpátalján élő nemzeti kisebbségek ukrán nyelvtudásának fontosságáról beszélt egy európai parlamenti ülésen, ahol azt fejtegette, hogy a nem ukrán anyanyelvű emberek csak így válhatnak a társadalom teljes jogú tagjaivá.

A másik tiszás EP-képviselő, Kollár Kinga mindezt azzal fejelte meg, hogy szerinte az erdélyi magyaroknak jobban kellene beszélniük románul, az anyanyelvük megőrzése inkább hátrányt jelent számukra. „Az utolsó erdélyi látogatásomkor pont erről mesélt a házigazda: a sok egyéb fajta hátrányos diszkrimináció mellett az is gátolja a fiatalokat jó állások vagy sikeres vállalkozások építésében, hogy nem beszélnek elég jól románul. A magyar nyelv anyanyelvként való megőrzése nem okozhat hátrányt az életben!” – fogalmazott.
Magyar Péter, a Tisza Párt első embereként román földnek nevezte Erdélyt, valamint azt a kérdést is feltette, hogy miért kéne választani Munkácsy Mihály és Nicolae Grigorescu, vagy Bartók Béla és George Enescu művei között. A zsebmessiás emellett kémpártnak nevezte az RMDSZ-t. Egy májusi sajtótájékoztatón ugyanis azt mondta: Az RMDSZ-esek továbbra is a Fidesz kottájából játszanak, és csak azért vannak még az Európai Néppárt EP-frakciójában két képviselővel (Winkler és Vincze), hogy legyen, aki kémkedjen Orbán Viktornak.
Münchenben a Nemzetközi Tisza Szigetek találkozóján Magyar Péter kétes hírű szimpatizánsa, Gáspárik Attila színész és bukott színházigazgató szerint pedigTrianonban megvalósult Magyarország régi álma, hogy egységes magyar állam legyen, kisebbségek nélkül. Felszólalásában Márai Sándort, Wass Albertet és a Kossuth-díjas erdélyi szerzőket gyalázta, megkérdőjelezte a nemzetállamok létjogosultságát és degradálóan beszélt az anyaországban élő erdélyiekről. Feltette a nagy kérdést: Ha nem fizetsz adót Magyarországon, akkor miért szavazol ott? Mi közöd hozzá? Gáspárik szerint akik nemzetállamokban gondolkodnak, azok nem veszik figyelembe, hogy egy „nemzetállamba a kisebbség nem fér bele”, és ha Románia egyszer valóban nemzetállapot építene, az erdélyi magyarok vagy mehetnének Németországba mosogatni, vagy vegetálhatnának egy életen át Magyarországon.

Egy másik színész, Nagy Ervin, a Tisza dunaújvárosi egyéni országgyűlési képviselőjelöltje Komáromban a szlovák SaS nevű pártnak kampányolt egy hónappal ezelőtt a Magyar Szövetség jelöltjével szemben.
Kátai István, szintén színész, az Erdélyi Kossuth Tisza Sziget alapítója arról beszélt egy fórumon, hogy az RMDSZ-nek a román nyelvet kellene erőltetnie, főleg a többségében magyarok lakta területeken, és tiszteletben kell tartani a román emberek érzékenységét. A Sepsiszentgyörgyről Magyarországra költözött és ott mindenbe belefogott aktor nem átallotta kijelenteni: „Egy országban, amelyiket úgy hívnak, hogy Románia, és itt meg kell védjem Magyar Pétert, mikor ő azt mondta, hogy Nagyvárad Románia. Igen! Én is azt mondom!”
Azt is kritizálta, hogy európai uniós zászló nincs kitűzve a magyar Országházra, de bezzeg a székely zászló kint van…
