Lezuhant csütörtök délután az Amerikai Egyesült Államok hadseregének egy drónja az aranyosgyéresi (Kolozs megye) 71-es számú légi bázistól mintegy három kilométerre – közölte a román védelmi minisztérium.
A szaktárca szerint az MQ-9 Reaper típusú pilóta nélküli repülő alkalmatosság a légi bázisra való visszatérés közben zuhant le, az incidensnek nincsenek áldozatai. Vasile Dîncu védelmi miniszter a Digi 24 televíziónak azt nyilatkozta, a drón egy gyakorlaton vett részt, és amerikai katonák irányították.
Az MQ-9 Reaper típusú amerikai drónok 2020 februárja óta állnak hadrendben a Kolozsvártól 60 kilométerre fekvő, 1987 óta működő aranyosgyéresi légi bázison. A szakzsargonban „Kaszásnak” nevezett pilóta nélküli kisrepülőgépek két és fél évvel ezelőtt azzal váltak világszerte ismertté, hogy az amerikai légierő egy ilyen harci robot segítségével likvidálta Kászim Szulejmáni tábornokot, az iráni Forradalmi Gárda al-Kudsz nevű különleges egysége parancsnokát Bagdadban.