Napok óta azon csámcsog és háborog a balliberális dollármédiából április 12-e óta kormánypárti propagandaapparátussá vedlett magyarországi sajtó, hogy a 35. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktáborba, amit július 21. és 26. között rendeznek meg a Székelyföldön, a Hargita megyei Tusnádfürdőn, nem hívták meg a magyar kormány élére ejtőernyőzött politikai kalandort.
A Soros-média azután esett neki a Tusványosnak és szervezőinek, miután a Magyar Péter nevű paprikajancsi megsértődött, amiért őt mint a TiSza-kormány fejét és a Tisza nevű fantompárt elnökét nem hívták meg, hogy az Olt partján is produkálhassa magát. A brüsszelita bábkormány feje képes volt az Országgyűlésben szóvá tenni a mellőztetését.
Németh Zsolt fideszes képviselő, a „bálványosi folyamat” egyik elindítója, a tábor egyik szervezője közölte: a miniszterelnök meghívása azért nem szerepelt a tervek között, mert az elmúlt időszakban nem a párbeszédnek a kultúráját tükrözték a megnyilvánulásai. Különben is, „egy esemény szervezőinek úri joguk, hogy kit hívnak meg egy általuk szervezett eseményre és kit nem” – üzente. Magyar Péter „folyamatosan minősíthetetlen hangnemben sértegeti politikai ellenfeleit, partnereit, beleértve a külhoni magyar vezetőket”. Tusványos hagyományosan a párbeszéd fóruma, amelyen a magyar, a külhoni, a közép-európai és a tágabb nemzetközi vélemények jelen vannak. Ennek jegyében idén is minden dimenzióban nagyon izgalmas programok lesznek – tudatta Németh a Veled teljes! mottójú rendezvény kapcsán.
De elárulta azt is, hogy korábban néhány tiszás politikust meghívtak a táborba, ám a párt jelezte: a kormány tagjai nem kívánnak részt venni a rendezvényen. Ez egyébként jobb is – tehetjük hozzá –, mert a „Tusványos népe” aligha fogadta volna szívélyesen a polgári Magyarország szétverésen munkálkodókat, akiket sokan nemzet- és hazaárulóknak tartanak Erdélyben. Feltételezhető, hogy Magyar Péter például olyan fogadtatásban részesült volna, mint korábban a román szélsőnacionalista provokátor, Mihai Târnoveanu és csapata, akiket a csendőröknek kellett megvédeniük, vagy a Ladó Andrea nevű nőszemély, aki Orbán Viktor beszédét próbálta megzavarni, amíg el nem látták a baját. Tehát mondhatni, hogy a szervezők nem „gyávaságból” nem hívták meg Magyart – ahogy ő arcátlanul állította –, hanem inkább a „saját védelmében”…
Hagyományosan a szabadegyetem zárónapján, szombat délelőtt tart előadást Orbán Viktor, a Fidesz elnöke és Tőkés László református püspök, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács elnöke. Németh Zsolt kiemelte, hogy mindketten 35 éve állandó résztvevői a tábornak és most is nagy érdeklődéssel várják az előadásukat.
Magyar Pétert 2022-ben még a volt felesége, Varga Judit igazságügy-miniszter vitte el a Tusványosra, ahol az első sorban ülve tapsolt lelkesen Orbán Viktornak

