A belarusz külügyminisztérium közzétett egy fotót arról a helyszínről, ahol az oroszok és az ukránok tárgyalni fognak, közölte az Index. „Belaruszban minden készen áll arra, hogy házigazdái legyünk az oroszk–ukrán tárgyalásoknak. Már csak a delegációkra várunk” – írták.
Emlékeztettek: Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a minap jelentette be, hogy az ukrán–belarusz határra hajlandó békedelegációt küldeni abban az esetben, ha Aljakszandr Lukasenka fehérorosz elnök szavatolni tudja a biztonságukat. Az ukrán államelnök később egy másik nyilatkozatban azt is hozzátette: nem hisz abban, hogy a tárgyalás sikeres lesz.
Zelenszkij a londoni miniszterelnöki hivatal szóvivőjének beszámolója szerint döntő fontosságúnak nevezte Ukrajna szempontjából a következő 24 órás időszakot. Azt nem tudni, mire gondolt, de elemzők úgy vélik, hogy az ő és kormánya távozásával, bukásával azon nyomban véget érne az oroszok „felszabadító hadművelete”.