„Olaszország rossz állapotban van, én valami jót és pozitív dolgot akarok tenni” – magyarázta a 95 éves díva, aki független jelöltként indul az Italia Sovrana e Popolare (ISP), azaz a Szuverén és Népszerű Olaszország euroszkeptikus politikai szövetség támogatásával a Rómától délre fekvő Latina szenátusi választókerületben a szeptemberi olasz választásokon – számolt be róla az olasz sajtó.
A Szuverén és Népszerű Olaszország (ISP) pártját július 25-én alapították, így egy pár hete létező politikai szövetségről van szó. A színésznő egy olyan jelöltlistán akar indulni, amelyen a Kommunista Párt jelöltjei is szerepelnek. Mint elmondta: a döntés meghozatala előtt beszélt az ügyvédjével. Lollobrigidának van egy gyámja, akit a bíróság rendelt ki mellé egy évig tartó családi vitát követően, ezért nem dönthet önállóan a vagyonáról.
„Büszkék vagyunk arra, hogy egy olyan nő van velünk, aki az elmúlt hatvan évben olasz filmtörténelmet írt” – jelentette ki Emanuele Dessì szenátor, a Kommunista Párt képviselője a színésznőről.
„Egyszerűen belefáradtam abba, hogy politikusok egymással vitatkoznak anélkül, hogy valaha is a tárgyra térnének. Olaszország rossz állapotban van, én valami jót és pozitív dolgot akarok tenni” – magyarázta a Corriere della Sera című olasz napilapban hétfőn megjelent interjúban az egykori színésznő.
Gina Lollobrigida hosszú évtizedek óta számít az olasz filmművészet ikonjának, mellette Hollywoodban is ismert hírességnek számít. Lollobrigida filmes pályafutása az 1950-es években érte el a csúcspontját, leghíresebb filmjei közé tartozott az 1952-ben bemutatott Királylány a feleségem, az Ördögi kör (1953) és A párizsi Notre-Dame (1956). Mindezek mellett korábban már megmérette magát a politikában, az 1999-es európai parlamenti választásokon a demokraták színeiben indult, de nem kapott elég szavazatot a bejutáshoz. Mostani bejelentése is inkább csak afféle bulvárszenzáció a politikai uborkaszezon kellő közepén…
Olaszországban szeptember 25-én tartanak általános választásokat, miután Mario Draghi miniszterelnök a múlt hónapban benyújtotta lemondását. A felmérések szerint a jobboldalnak van esélye a győzelemre, ám mivel nem egységes, kérdéses, hogy tud-e ma kormányt alakítani.