Három és fél éve maszatolnak

Az orosz nagykövet, Szergej Nyecsajev úgy látja, Németországban nincsenek meg a feltételei egy pártatlan vizsgálatnak az Északi Áramlat elleni támadás ügyében. A diplomata szerint három és fél év után sincsenek egyértelmű válaszok a merénylet elkövetőiről és megrendelőiről.

Oroszország berlini nagykövete a RIA Novosztyi hírügynökségnek adott nyilatkozatában kijelentette, hogy Németországban nem láthatók a feltételei egy elfogulatlan vizsgálatnak az Északi Áramlat ügyében, és a nyomozás szerinte zsákutcába jutott. „A balti-tengeri terrortámadás óta három és fél év telt el, mégsem születtek egyértelmű válaszok arra, kik hajtották végre és kik rendelték meg az európai energetikai infrastruktúra egyik legnagyobb létesítménye elleni támadást” – fogalmazott a nagykövet.

Nyecsajev

A tapasztalt diplomata szerint a nyilvánosságra kerülő információk kitartóan egy kevéssé hihető elméletet erősítenek, amely alapján a szabotázst ukrán „hobbibúvárok” csoportja követte el, állítólag külső támogatás nélkül. Holott nyilvánvaló, hogy alaposan kimunkált, komoly logisztikai támogatással végrehajtott, hadászati jellegű terrorakcióról van szó.

Korábban egy német szövetségi bíróság úgy ítélte meg, hogy a gázvezetékek elleni diverzió megrendelője nagy valószínűséggel egy külföldi állam, különösen Ukrajna lehet. A testület arról is döntött, hogy az ukrán állampolgárságú Szergej Kuznyecov előzetes letartóztatásban marad. Az érintett elveszítette mentelmi jogát, mivel a robbantások Németország szuverenitását is érintették, hiszen a vezetékek az országban végződtek, és Németország gázellátását szolgálták volna.

Kuznyecov nyilvánvalóan egy kijelölt bűnbak, akinek a megbízása az, hogy elhárítsa a politikai felelősség gyanúját valaki(k)ről.

 

Total
0
Megosztás
Előző hír

A „hivatalos és nyilvános” nyugdíjstatisztika

Következő hír

Megállapodás született a háborúpártiak és a Tisza Párt között

Related Posts
Total
0
Megosztás