Román álrendőrök vadásztak turistákra Budán

Budapest, 2019. szeptember 22. Az épített Világörökség részét képező Budai Várnegyed Fortuna utcájának felújított műemlék épületei a főváros I. kerületében. MTVA/Bizományosi: Jászai Csaba *************************** Kedves Felhasználó! Ez a fotó nem a Duna Médiaszolgáltató Zrt./MTI által készített és kiadott fényképfelvétel, így harmadik személy által támasztott bárminemű – különösen szerzői jogi, szomszédos jogi és személyiségi jogi – igényért a fotó szerzője/jogutódja közvetlenül maga áll helyt, az MTVA felelőssége e körben kizárt.

Sokkoló módszerrel fosztogatták a külföldi látogatókat Budapest egyik legforgalmasabb részén. Az álrendőr szerepében fellépő „román férfi” rendőri ellenőrzést színlelve pakolta ki a turistákat, miközben társa elterelte a figyelmüket – írta az Origo.hu portál. Ám a rendőrség csupán „román állampolgárokról” beszélt, a nemzetiségük megjelölése nélkül.

Tavaly nyár óta főként ázsiai turistákat szemeltek ki a budai Várnegyedben. Az álrendőr trükkje az volt, hogy társa spanyol turistának adta ki magát, leszólította a kiszemelt járókelőt, útbaigazítást kért tőle, s amikor az áldozat segíteni próbált, az álrendőr közbelépett és angolul beszélve magát magyar rendőrnek adta ki, majd „rendőri ellenőrzést” kezdeményezett. A sértettek figyelmét elterelve elsősorban készpénzt vittek el, de volt, akitől bankkártyát is megszereztek és a PIN-kódot is sikerült kicsalniuk. Az eddig ismert hat sértettől több mint 1,3 millió forintnak megfelelő külföldi fizetőeszközt tulajdonítottak el. Az egyik turista videofelvételt is készített az esetről.

A megalapozott gyanú szerint az 54 és 62 éves román állampolgárok legalább hat alkalommal károsítottak meg turistákat. Az álrendőrt a civil ruhás nyomozók február 8-án, a Döbrentei téren fogták el, amikor éppen egy kínai állampolgárt szólított le. Társát Zuglóban, egy vendégházban vették őrizetbe. A rendőrök lefoglaltak egy „Police” feliratú, bőrtokos jelvényt, nagyobb összegű – feltehetően lopott – pénzt és más bizonyítási eszközöket. Mindkét román állampolgárt őrizetbe vették, majd a bíróság letartóztatta őket. Üzletszerűen elkövetett lopás bűntette miatt folyik ellenük eljárás.

Total
0
Megosztás
Előző hír

Kórházi munkaidőben a magánszektorban dolgoznak

Következő hír

Ki kezelje az ellopható pénzeket?

Related Posts
Total
0
Megosztás