Sepsiszentgyörgyön kiraboltak egy játéktermet

Két maszkos férfi rabolt ki egy sepsiszentgyörgyi játéktermet vasárnap hajnalban, de erről az erdélyi magyar sajtó csak hétfőn szerzett tudomást, miután a hét első munkanapján végre tájékoztatót adott ki róla a Kovászna megyei rendőrség.

A rablók előbb betörtek egy sepsiszentgyörgyi cég udvarára és elloptak onnan egy autót. Ezt követően hajnali 5 óra tájékán a lopott autóval érkeztek a szerencsejáték teremhez, berontottak a létesítménybe, megütöttek egy ott tartózkodó férfit és megfenyegették a kiszolgálólányt, hogy adja át nekik a bevételt. A játékterem alkalmazottja a fenyegetésnek engedve átadta a maszkos rablóknak a kasszában lévő 5000 lejt. Miután távoztak, a lány riasztotta a rendőrséget.

A háromszéki nyomozók hétfőn délután egy sepsiszentgyörgyi bevásárlóközpont parkolójában azonosították a bűncselekmény elkövetésével gyanúsított 23 és 34 éves férfiakat, akiket őrizetbe vettek. Később a lopott autót is megtalálták elhagyva Sepsiszentgyörgy külterületén. A járművet visszaadták jogos tulajdonosának.

A rendőrség azt is megállapította, hogy a 23 éves férfinak, aki a gyanú szerint a lopott autót vezette, nem volt jogosítványa sem. A két férfi ellen rablás és minősített lopás vádjával indítottak bűnvádi eljárást, a fiatalabbik ellen emellett engedély nélküli járművezetés vádjával is eljárás indult.

Total
0
Megosztás
Előző hír

Mihai Șora belépett a 107. életévébe!

Következő hír

Republikánus győzelem várható az USA-ban

Related Posts
Total
0
Megosztás