Ismét emberre támadt a medve Patakfalva határában, a falu a Hargita megyei Felsőboldogfalva községhez tartozik.
Fiatal férfira támadt a medve Patakfalva környékén, kedden délután. A fiatalember a fején, mellkasán és karján szenvedett sérüléseket a medvetámadás következtében. A 19 éves sérültet a székelyudvarhelyi kórház sürgősségi osztályára szállították.
A Hargita Megyei Mentőszolgálat munkatársa arról számolt be a sajtónak, hogy a sérült mindvégig eszméleténél volt, a fején, a mellkasán, és a bal karján ejtett harapásnyomokat és karmolásos sebeket a medve. Sérülései miatt egyelőre nem kell Székelyudvarhelyről más kórházba szállítani a férfit – tette még hozzá a mentőszolgálat munkatársa.
A környéken nem az első esetről van szó. Korábban pásztorra támadt a medve Patakfalván. A román kormány és az illetékes RMDSZ-es miniszter, Tánczos Barna mindmáig csak az ígéretek és a tervek szintjén foglalkozik a túlszaporodott romániai medvepopulációval, noha az utóbbi években megsokasodtak az ember elleni nagyvadtámadások.