Egy székely szakértő Kínában

Munkánk világszintű elismerése címmel közleményt adott ki ma Sepsiszentgyörgyön az Erdélyi Címer- és Zászlótudományi Egyesület, alább olvasható.

 

A Zászlótudományi Egyesületek Világszövetségének (FIAV) érdemérmével tüntették ki dr. Szekeres Attila István nemzetközi címerakadémikust, a sepsiszentgyörgyi székhelyű Erdélyi Címer- és Zászlótudományi Egyesület elnökét. Az elismerést a Pekingben rendezett 30. Zászlótudományi Világkongresszus zárónapján tartott gálán, hétfőn este adták át.

Tudományos tevékenysége elismeréseként az erdélyi Szekeres Attila Istvánon kívül John Ferrigan amerikai vexillológus kapta még most meg a rangos elismerést. Különben Szekeres Attila István az egyetlen romániai, ugyanakkor az egyetlen magyar szakember, akit eddig a FIAV érdemérmével kitüntettek.

A mostani maratoni, augusztus 12–19. között nyolc napon át tartott kongresszuson, amelyen minden földrész képviseltette magát, a sepsiszentgyörgyi szakember A román királyi család tagjainak zászlai az első világháborút követően című előadással vett részt. Bemutatta az első világháborút követő történelmi változásokat, Románia kialakulásának folyamatát, Románia 1921-es címerének kialakulását, a címer alkotóját Keöpeczi Sebestyén Józsefet, végül a szintén Keöpeczi Sebestyén József által alkotott román királyi zászlókat.

A következő világkongresszust Párizsban tartják 2026 júliusában. A négy év múlva sorra kerülőre a Cseh Zászlótudományi Társaság, a hat év múlva rendezendőre a chilei szövetség jelentkezett. Az indiai és a szingapúri társaság is jelezte igényét valamelyik kongresszus megtartására, de a FIAV elnöke és főtitkára, Željko Heimer, illetve Bruce Berry az Erdélyi Címer- és Zászlótudományi Egyesület elnökét kérte fel a 2032-ben sorra kerülő világkongresszus megszervezésére. Az Egyesület reméli, Erdély után Sepsiszentgyörgyöt is sikerül felvinni a szakmai világtérképre.

A kongresszuson való részvételben az Erdélyi Címer- és Zászlótudományi Egyesületet Kovászna Megye Tanácsa és Sepsiszentgyörgy Önkormányzata, Szekeres Attila István Domus-programja által a Magyar Tudományos Akadémia támogatta. Köszönet érte!

Fotó: Remigijus Bimba

 

Total
0
Megosztás
Előző hír

A bukaresti érsek a Szent István-bazilikában

Következő hír

Gyalázatos napok

Related Posts
Total
0
Megosztás