Kilencven perces várakozási idővel kell számolni a belépőoldalon a nagylaki autópálya-átkelőnél – közölte ma délelőtt a román határrendészet.
A nagylaki autópálya-átkelőnél (Nădlac II) 90 percet kell várakozniuk azoknak, akik be akarnak lépni Románia területére, noha az ellenőrzés hat sávon történik. A nagylaki közúti átkelőnél (Nădlac I) valamivel könnyebb a határátlépés, körülbelül 30 perc a várakozási idő.
A határrendészet szerint egyrészt az országba érkező turisták, másrészt a külföldön dolgozó, vakációra hazatérő román állampolgárok miatt nőtt meg jelentősen a forgalom. Erre lassan számítani kell a többi átkelőnél is a magyar–román határon. A petei (Szatmár m.) átkelőnél is több mint félórát kell várniuk a beutazóknak.
A kilépőoldalon ugyanakkor a megszokott tempóban zajlik a határellenőrzés.