Romániában is dolgoznak az embercsempészek

Embercsempészet miatt indult bűnvádi eljárás két román sofőr ellen, akik 76 személyt próbáltak meg illegálisan átjuttatni a román–magyar határon az Arad megyei Nagylaknál.

Mindkét Romániában bejegyzett teherautó a nagylaki autópálya-átkelőnél jelentkezett kilépésre. Az árukísérő okmányok szerint raklapokat szállítottak Olaszországba, a járművek rakterének alapos átvizsgálásakor azonban összesen 76 külföldi állampolgárra bukkantak a határőrök.

Az ellenőrzések során kiderült, hogy a menekültek Bangladesből, Pakisztánból, Egyiptomból, Nepálból, Srí Lankáról, Indiából, Szíriából, Marokkóból és Palesztinából érkeztek Romániába úgymond legálisan, útlevéllel, innen pedig valamelyik nyugat-európai országba szerettek volna eljutni, noha schengeni vízumuk nem volt.

A két sofőr ellen embercsempészet, a külföldi állampolgárok ellen pedig illegális határátlépésre tett kísérlet miatt indítottak vizsgálatot a hatóságok.

Total
0
Megosztás
Előző hír

Kié lesz végül a brassói fellegvár?

Következő hír

Elkaptak egy korrupt egyetemi tanárt, hányan lehetnek még?

Related Posts
Total
0
Megosztás