A magyar válogatott csak szombaton, Dánia ellen játssza az első mérkőzését, de már ma megkezdődik Tamperében, illetve Rigában a finn–lett közös rendezésű élvonalbeli jégkorong-világbajnokság. Finnország–USA és Svédország–Németország lesz a két mai kezdőmeccs az A-csoportban, amelyben Magyarország is érdekelt.
Még 2018-ban nyerte el Oroszország az idei vb rendezési jogát, Szentpétervár lett volna a házigazda. De tavaly politikai okokból kizárták a mezőnyből az oroszokat és a fehéroroszokat. Így aztán a 2023-as A divíziós jégkorong-világbajnokság meccseit Finnországban és Lettországban, közelebbről Tamperében és Rigában rendezik. A magyar válogatott az A jelű nyolcasba kapott besorolást, így Tamperében lép pályára hétszer is. (Mint ismeretes, a román válogatott a kizárásoknak és a szerencsének köszönhetően idén bennmaradhatott a második értékcsoportban, az A/I divízióban.)
A 2023-as elit jégkorong-vb csoportbeosztása: A csoport (Tampere): Finnország, Egyesült Államok, Svédország, Németország, Franciaország, Ausztria, Dánia, Magyarország; B csoport (Riga): Szlovákia, Csehország, Kanada, Lettország, Svájc, Szlovénia, Norvégia, Kazahsztán
Az elmúlt évek eredményei alapján a házigazda Finnország a világbajnokság esélyese. Az északiak a címvédők, megnyerték a 2019-es vb-t is, 2021-ben döntősök voltak, és 2022-ben győztek a téli olimpián is (a döntőben Oroszországot 2–1-re verve), tehát dupláztak, ami ritka bravúr.
A magyar válogatottnak egyetlen vetélytársat kellene megelőznie csoportjában ahhoz, hogy ne essen ki az élvonalból. Sajnos, ehhez kisebbfajta csoda kellene.
*
A délutáni eredmények:
A csoport (Tampere):
Egyesült Államok–Finnország 4–1 (0–1, 1–0, 3–0) – megvan az első meglepetés, már az első meccsen!
B csoport (Riga):
Csehország–Szlovákia 3–2 (3–2, 0–0, 0–0)