Üzemanyaglopás Brassóban – csak a szokásos

Üzemanyalopással gyanúsítják a dél-erdélyi nagyváros közlekedési vállalatának közel negyven sofőrjét – adta hírül a kolozsvári Krónika rendőrségi forrásokra hivatkozva.

A brassói helyi közlekedési vállalat (RATBV) összesen 39 sofőrjét vették őrizetbe 24 órára egy üzemanyaglopási ügyben, amelyben szerdán 46 házkutatást tartottak.

A rendőrségi tájékoztatás szerint a brassói közlekedési vállalat sofőrjei üzemanyagot loptak az általuk vezetett járművekből, amikor munkába álltak vagy onnan távoztak. Ez egyébként általános és hagyományos gyakorlat Romániában, de csak kevesen vesztenek rajta, ha nem viszik túlzásba.

Az „ügyes” brassói buszvezetők a járműveket úgy állították le, hogy a térfigyelő kamerák ne foghassák be azokat, és az üzemanyagot műanyag tartályokba átfejtve szállították el magánautóikkal. „Az eddig elvégzett ellenőrzések során az is kiderült, hogy ezt követően a terméket mezőgazdasági gépekkel rendelkező személyeknek adták el” – áll a rendőrségi közleményben.

A házkutatások során összesen több mint 8000 liter gázolajat (románul: motorină) foglaltak le a meggyanúsítottaktól.

Total
0
Megosztás
Előző hír

Vasárnap folytatódik a választási paródia Romániában

Következő hír

Nicușor Dan – az ember, aki egy tisztességes, minden közösséget megbecsülő Romániát épít (x)

Related Posts
Total
0
Megosztás