Gazdátlanná vált mára Budapest

Karácsony Gergely, a magyar főváros balliberális polgármestere arról panaszkodott egy helyi rádióállomásnak, hogy a budapesti önkormányzat borzasztó nehéz helyzetben van. Elmondása szerint évi 50-60 milliárd forint hiányzik a főváros költségvetéséből, szerinte a közösségi közlekedés működtetése is csak növeli a hiányt.

Miközben Karácsony folyamatosan arról beszél, hogy nincs elég pénze a fővárosnak, ezért a csőd széléra jutott, aközben nagy apparátusra, fizetésemelésekre és extra juttatásokra mégis jut. Ahogyan olyan nem létfontosságú intézkedésekre is, mint például a buszsávok felfestése, amelyek óriási dugókat okoztak és okoznak Budapesten.

Miközben a főváros több pontján „méhlegelő” feliratú táblákat helyeztek ki a gazos és nem karbantartott zöld területekre – ezzel jelentősen csökkentve a kaszálandó területet –, mégis jelentősen, több mint 20 millió forinttal nőttek a kaszálásra fordított kiadások. De sorra jelentek meg cikkek a sajtóban arról is, hogy ellepheti a szemét Budapestet, miután a Karácsony Gergely vezette főváros csaknem kétmilliárd forinttal csökkentve a Fővárosi Közterület-fenntartó Nonprofit Zrt. büdzséjét, háromezer zöld kukát szereltet le.

A 2019-es önkormányzati választásokon hatalomra került budapesti városvezetés a korábbi 3 helyett 5 főre emelte a főpolgármester-helyettesek számát, akiknek fejenként havonta több mint egy millió forint jár a pozícióért. Karácsony bőkezűen szórja a pénzt a vezetői pozíciókba emelt fővárosi alkalmazottaknak, lépten-nyomon jutalmakat osztogatva. Tanácsadóinak jelentősen emelkedett a fizetése. Közöttük akadnak olyanok, akiknek ötven vagy akár száz százalékkal is nőtt a havi apanázsuk. Közismert az a fényűző, nyugati milliárdosokhoz illő, kirívó és kihívó életmód, amit például Mártha Imre, a Budapesti Közművek „luxusceleb” vezérigazgatója folytat, miközben rendre szerény vagyonbevallásokat készít.

Karácsony Gergely főpolgármesterként a kerékpársávokra sem sajnálta a pénzt. Anélkül, hogy erről megkérdezte volna a fővárosiakat, Budapest legforgalmasabb útjaira kerékpársávokat festett, ezzel óriási dugókat okozva a fővárosban. A felháborodott, dugóban rostokoló autósoknak azt javasolta, hogy járjanak inkább gyalog. Bár ő maga a hivatali autójával többször is szabálytalanul használta a buszsávokat, hogy megrövidítse a menetidőt.

Total
0
Megosztás
Előző hír

Virágzik a kárpáti sáfrány a Bihar-hegységben

Következő hír

Negyvenéves az idén a Fili – megünneplik

Related Posts
Total
0
Megosztás