Rémisztő organizmusok verhetnek tanyát a pezsgőfürdőkben. Biológusok egy csoportja letaglózó tanulmányt hozott nyilvánosságra – írta az Origo.hu.
Amikor belépünk a jakuzzi vizébe, bármi is van a bőrünkön, az a bugyborékoló meleg vízbe kerül. Ebbe beletartozik az a kb. 100 mg ürülék is, ami általában a farpofák között van. Ez azt jelenti, hogy miközben a meleg vízben lazítunk, a többi jakuzzizó testének baktériumai, vírusai, gombái kerülhetnek a szervezetünkbe” – idézi a Futurism tudományos portál Primrose Freestone mikrobiológust, a Leicester Egyetem kutatóját.
A szakértő hozzátette: minél többen áztatják magukat a medencében, annál több nem kívánt organizmus kerülhet a vízbe. „Minél többen tartózkodnak a jakuzziban, annál magasabb a vízbe került ürülék és izzadság mennyisége. Ezek a szennyezések pedig táplálják a veszélyes kórokozókat” – mondta Freestone. nA kutató tanácsa szerint a jakuzzitulajdonosoknak érdemes legalább háromhavonta vizet cserélniük, illetve folyamatosan fertőtleníteniük. Fontos megjegyezni, hogy a fertőtlenítőszerek irritálhatják a szemeket és a bőrt, így jakuzzizás után elengedhetetlen a zuhanyzás.
Freestone szerint leginkább az MRSA-fertőzésekért felelős Staphylococcus aureus, az E.coli, illetve a Legionella pneumoniae baktériumok vernek tanyát a pezsgőfürdőkben. „A legionella baktériumok különösen a jakuzzi gőzében lévő vízcseppekben bújnak meg, és a szennyezett gőz belégzése életveszélyes tüdőgyulladás kialakulásához vezethet” – mondta a mikrobiológus.