A volt Csepel Művek területén 500 ezer adagnyi, több mint 100 kg mennyiségű drog került rendőrkézre, a rajtaütés során a rendőrök emellett 7 és fél tonna kábítószer előállítására alkalmas alapanyagot is lefoglaltak – ez egy iskolabusz súlya lenne.
Amennyiben a professzionális laborban elkészült volna a 200 millió tablettányi méreg, óvatos becslések szerint is 12 milliárd forintot ért volna a feketepiacon. Jeney Áron, a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda igazgatója ma egy budapesti sajtótájékoztatón azt mondta: folyik a Csepelen talált kábítószerlabor kapcsán indított nyomozás, az ügyben három férfit a rendőrség gyanúsítottként hallgatott ki, őrizetbe vették őket.
A férfiaknál házkutatást tartottak és sikerült azokat a telephelyeket, raktárakat is azonosítani, ahol különböző mennyiségű és minőségű anyagokat találtak. Így jutottak el egy csepeli vegyi üzemhez, amely legálisan működött, de a gyanú szerint az üzemben illegális tevékenység is folyt. A szemle még folyamatban van a gyár területén, a rajtaütéskor aktívan dolgoztak az üzemben, az ügybe szakértőket vonnak be. A gyár területén nagyon sok vegyi anyag van, ezek azonosítása folyamatban van, valószínűleg több hetet is igénybe vesz.
A nyomozás során vagyonelemeket is lefoglaltak; 5,5 millió forint készpénzt, 60 ezer eurót és 30 millió forint értékű kötvényt, valamint olyan feljegyzéseket, amik alapján kábítószert lehetett előállítani. Arra a kérdésre, hogy mit gyártott legálisan a csepeli üzem, Jeney Áron úgy válaszolt: a nyomozás következő szakasza fogja kideríteni azt, hogy mit gyártott illegálisan és legálisan a gyár, illetve feltérképezik az alkalmazottak körét is.
Teleki József, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Repülőtéri Igazgatóság igazgatója elmondta, március 6-án a pénzügyőrök egy Németországban feladott csomag átvizsgálása során bukkantak először a kristályos vegyi anyagra. Több csomag is érkezett Magyarországra, amelyekből szintén mintát vettek. A laboratóriumi vizsgálat megállapította, hogy a csomagokban egy kristályos szerkezetű anyag van, ami kémiai összetételét tekintve nem minősül kábítószernek, azonban nagyon könnyen kábítószer állítható elő belőle – ismertette. A csomagon és a fuvarlevélen nem szerepelt az áru pontos megnevezése. Teleki közölte: a pénzügyőrök összesen 132 doboz árut ellenőriztek, amelyekben összesen 3,5 tonna kristályos anyag volt.
Egyelőre annyit tudni, hogy a nyomozás során eljutottak ahhoz a 70 éves budapesti férfihoz, aki a csomagokat megrendelte. Rajta keresztül jutottak el egy másik, 72 éves Pest vármegyei férfihez, ők ketten a gyanú szerint kábítószert akartak előállítani. Mindkettőjüket április 1-jén fogták el és őrizetbe vették. A rendőröknek sikerült azonosítani egy 48 éves budapesti férfit, aki a feltételezések szerint a csoport vegyésze volt. A rendőrség ezt a három férfit hallgatta ki gyanúsítottként és vette őrizetbe.