Ahogy ígérte, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) bizalmatlansági indítványt nyújtott be a kormány ellen, miután a Bolojan-kabinet felelősséget vállalt a parlamentben a deficitcsökkentő intézkedéscsomagról szóló törvénytervezetért, de a „monstruózus koalíció” által irányított bukaresti törvényhozás csak jövő hétfőn veszi napirendre.
Az indítványt az SOS Románia és a Fiatal Emberek Pártjának (POT) parlamenti politikusai, illetve függetlenek is aláírták. Benyújtásához szükségesnél több támogató aláírást gyűlt össze, de az ellenzéknek önmagában nincs elegendő szavazata a kormány megbuktatásához, ezért a kormánytöbbség jóérzésű tagjainak voksaira is számít.
Mint kiderült ma, a parlament összevont házbizottsága – amelyben a hatalmi koalíció emberei vannak többségben – úgy döntött, hogy az ellenzéki bizalmatlansági indítványát a képviselőház és a szenátus csütörtökökön, július 10-én 10 órától kezdődő együttes ülésén olvassák fel, de majd csak a július 14-én, hétfőn 15 órától kezdődő ülésen vitatják meg és bocsátják szavazásra.
A szenátorok és képviselők hétvégén nem dolgoznak, és különben is kell nekik az a négy-öt nap, hogy eldöntsék (vagy eldöntessék velük), hogy maradhat-e a népnyúzónak mondott Bolojan-kabinet, vagy pedig mehet a levesbe…