Durva erőszakot ábrázoló tartalomnak titulálta a Facebook a csíksomlyói búcsút. A Mandiner.hu pünkösdhétfőn tett közzé egy cikket, amelyben egy videót mutattak be a székelyföldi zarándokhelyről, illetve a hétvégi búcsúról.
De pár perccel azután, hogy a cikket a Facebookon is közzétették, üzenetet kaptak a közösségi oldaltól, amely „durva erőszakot ábrázoló tartalomnak” minősítette az írást.
Facebook rendszeresen cenzúráz jobboldali tartalmakat, a posztoláskor rendre különböző praktikákat kell alkalmaznia annak, aki nem szeretné, ha oldalát letiltanák, vagy elérését jelentősen korlátoznák. Az idén húszéves közösségi hálózatot a Meta nevű vállalkozás működteti, ami az egyik alapító, az európai felmenőkkel rendelkező amerikai zsidó, Mark Zuckerberg tulajdonában van. A Facebook mellett az Instagramot és a WhatsAppot is ez az anyavállalat birtokolja.
Egyébként a csíksomlyói hegynyeregbe idén is sokan gyalog érkeztek a székelyföldi keresztalják tagjaként, több keresztalja zuhogó esőben tette meg az utolsó kilométereket. Mások a Magyarországról indult három zarándokvonattal jöttek, míg Erdély különböző részeiből gépkocsival, busszal, kerékpárral, lóháton érkeztek. A zarándokok között sajnos idén is nagyon sok politikus vegyült el, akiket kizárólag a médiaszereplés és népszerűség-hajhászás vezérel. Tekintettel a választási kampányra, különösen az RMDSZ vezetői és aktivistái rajzottak szombaton a két Somlyó-hegy közötti nyeregben és nyomakodtak a hármasoltár közelébe.
A búcsú egyébiránt szép, ékes rendben, mindenféle incidens nélkül lezajlott az „Újuljatok meg!” mottó jegyében. Szentbeszédében a szabadtéri nagymise fő szónoka, Felföldi László, a pécsi egyházmegye püspöke arról szólt, hogy csak éltető és élő, tevékeny hittel lehet békét teremteni ebben a háború sújtotta világban, amikor fizikai, szellemi, lelki háború tör ránk, ezért van szükség a hitben és szeretetben való megújulásra, megerősödésre.