Nem lesz budapesti járat Brassóból, hazudott a média?

Márciusban és áprilisban arról cikkezett a romániai sajtó – köztük a magyar nyelvű is –, hogy az új brassói repülőtérről júniustól hat európai országba indulnak rendszeres járatok, így Magyarországra is. Mára kiderült: blöfföltek, de mondhatnák azt is: hazudtak.

Június 15-én hivatalosan is működőképes lesz a Brassó melletti, vidombáki (rom. Ghimbav) repülőtér: a Románia légi forgalmát adminisztráló ROMATSA május 5-én közzétette az ehhez szükséges, a hatóság által láttamozott dokumentációt, amely szerint az első járatok már a megnyitó napján, június 15-én fel-, illetve leszállnak majd.

A 39 oldalas iratcsomó a repülőtéri eljárásokat, térképeket és más részleteket (kódokat, a leszállási, kivilágítási, állomásozási és egyéb díjszabásokat) tartalmazza, eszerint az utasok reptéri illetéke fejenként 3,50 euró, a biztonsági illeték pedig 0,55 euró lesz személyenként. A repülőtér naponta 7 és 19 óra között tart nyitva.

Az első utasszállító járat a nürnbergi lesz, június 15-én a Dan Air román légitársaság gépe fogja felavatni az elmúlt 50 év első újonnan megépült romániai repülőterét. Másnap, június 16-án rajtol a Dan Air rendszeres londoni járata, és ettől a naptól kezdve indítják az első charterjáratokat Török-, illetve Görögországba.

A korábbi sajtóhírek szerint az első budapesti gép június 18-án, vasárnap indult volna. Szerdán azonban a www.boardingpass.ro honlapon közölték, hogy törölték a budapesti és a milánói járatokat. A Dan Air Nürnbergbe és Münchenbe hetente kétszer indít gépeket. Augusztusban és szeptemberben a magyar tulajdonban levő Wizz Air üzemel be egy londoni, illetve egy dortmundi járatot, de budapesti desztinációról nincs szó.

A repteret LRBV rövidítéssel jelölik a beszállókártyákon és a repterek kijelzőtábláin. A leszállási illeték 3,20 euró tonnánként, a kivilágításért 1,80 eurót kérnek tonnánként, az állomásozásért 0,10 eurót kell kifizetni tonna per óránként – írta meg a Brassói Lapok, egyértelművé téve, hogy  a Székelyföld déli határán lévő reptérről egyelőre nem lehet Magyarországra repülni.

Total
0
Megosztás
Előző hír

Jómadarak járják Magyarországot

Következő hír

A gyergyószentmiklósiakat átverték, a városukat pedig kifosztják

Related Posts
Total
0
Megosztás