Román igazságszolgáltatás: sötétség délben

A Hargita megyei tanács alelnöki tisztségének gyakorlásától eltiltott Barti Tihamér tevékenykedhet megyei önkormányzati képviselőként, és az RMDSZ Gyergyószentmiklósi Városi Szervezetének elnöke is lehet – döntött a Marosvásárhelyi Ítélőtábla.

Miután az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) februárban korrupciós bűncselekmények gyanújával bűnvádi eljárást indított Barti Tihamér, a Hargita Megyei Tanács alelnöke ellen, az elöljárót először előzetes letartóztatásba, majd fellebbezés után hatósági felügyelet alá helyezték. A kényszerintézkedés több korlátozással járt volna, de ezekből most csúfot űzött a Marosvásárhelyi Ítélőtábla.

Kedden döntöttek egy újabb fellebbezés nyomán, hogy a hatósági felügyelet időszaka alatt érvényes tiltás, amely szerint Barti nem töltheti be a megyei tanács alelnöki és az RMDSZ Gyergyó Területi Szervezetének elnöki tisztségét, nem vonatkozik sem a megyei önkormányzati képviselői, sem pedig az RMDSZ Gyergyószentmiklósi Városi Szervezetének elnöki tisztsége gyakorlására. Így Barti Tihamér továbbra is elláthatja ezeket a feladatokat.

Ha ezt lefordítjuk magyarra, akkor ez azt jelenti, a kisebbik román kormánypárt, az RMDSZ politikusa és aktivistája zavartalanul politizálhat és aktivistáskodhat tovább a pártban és annak színeiben, csupán Románia Hargita nevű megyéjének nem lehet tanácsalelnöke, azaz nem járhat be az állami munkahelyére…

Bartit azzal gyanúsítják, hogy az elmúlt évben befolyást gyakorolt az Országos Adó- és Pénzügyi Hivatal egyes vezetőire annak érdekében, hogy ideiglenesen Kurkó Andrást nevezzék ki a Hargita Megyei Közpénzügyi Adminisztráció igazgató-helyettesének. A vádhatóság szerint mindezt azért tette, hogy Kurkó olyan, nem nyilvános információkat szolgáltasson ki a közpénzügy adatbázisából, amelyek Barti saját maga vagy másvalaki számára haszonszerzéssel járnak. Így tíz kereskedelmi társaság pénzügyi tevékenységével kapcsolatos nem nyilvános információk jutottak Bartihoz, aki ezek értékesítése nyomán hasznot szerzett – állítja a DNA.

A sajátos román igazságszolgáltatás bugyraiban képzett jogászok sem tudnak mindig eligazodni, ráadásul a sokféle mérce, interpretáció, joghézag a korrupció melegágya. A köztörvényes bűnözők mindig reménykedhetnek a felmentésükben, ha más obskurus módszerek mentén nem sikerül, akkor az elévülés mindig kéznél van, ugyanis az igazságszolgáltatás egyszerűen képtelen ellátni a feladatát, miközben iszonyú sok pénzt költ rá az állam. Azaz az adófizető polgár.

 

Total
0
Megosztás
Előző hír

Részegen szlalomozott a „román kamionos” a „magyar autópályán”

Következő hír

Az új RMDSZ-es marosi prefektus béklyói

Related Posts
Total
0
Megosztás