Bemutatta csapatát a hét elején a Székelyudvarhelyért Párt (SZP): huszonnégy székelyudvarhelyi önkormányzati képviselőjelölttel találkozhatott a sajtó. Vannak köztük, akik a jelenlegi képviselő-testületben többségben lévő, marosvásárhelyi központú Szabad Emberek Pártját (POL) hátrahagyva csatlakoztak az újrázni készülő Gálfi Árpád polgármesterhez.
Egyenként 800 támogató aláírást gyűjtött össze a június 9-ei helyhatósági választásokon való induláshoz a Székelyudvarhelyért Párt minden képviselpőjelöltje, be is nyújtották jelentkezésüket a választási bizottságnál – jelentette be Marosi György ügyvéd, az SZP szóvivője. „Olyan csapatot állítottunk össze az SZP tanácsosjelölti listáján, hogy Székelyudvarhely minden városrésze képviselve legyen” – magyarázta Gálfi Árpád, a párt polgármesterjelöltje.
A harmadik mandátumáért harcba szálló Gálfi lényegesnek tartja azt is, hogy 19 képviselőjelöltjük nem vállalt korábban politikai szerepet, ugyanakkor egy többnyire fiatalokból álló csapatot sikerült összeállítani. „Több szakma is képviselve van a csapatunkban, ezért bízok benne, hogy sikerül jó eredményeket elérni a munkánk során” – így az SZP elnöke. Hozzátette, fő üzenetük maga a párt mottója, azaz Tisztességgel Székelyudvarhelyért. Kik vannak a tanácsosi listán?
Az SZP tanácsosi jelöltlistáját maga a polgármester vezeti. A további tanácsosjelöltek sorrendben: Bálint Csongor Attila (vállalkozó, a Székelyudvarhelyért Párt ügyvezető elnöke), Bíró Jolán (vállalkozó, jelenlegi POL-os tanácsos), Éltes Előd Etele (sebészorvos), Réthi Enikő Kinga (ügyvéd, a POL egyik lemondott képviselője), Ölvedi Zsolt (jelenlegi alpolgármester, gyógyszerész), Györgydeák Laura Etelka (vállalkozó), Sándor Béla (kántor), Bíró Edit (nyugalmazott könyvelő, a POL jelenlegi önkormányzati képviselője), László Előd Emil (vállalkozó), Csürös Róbert (projektmenedzser), Gagiu Cristian Zsolt (vállalkozó), Búzás Georgeta (tanár), Kristóf Béla (zenész), Por Előd (borbély), Orbán Ildikó (orvos), Birtalan Csaba (vállalkozó), Győri István (a helyi kézilabdaklub vezetője), Szente Attila (adminisztrátor), Tamás Albert Bernát (adminisztrátor), Márton Mihály (vállalkozó), Zongor János (vállalkozó), Kiss János (vállalkozó), Kurtus István (traumatológus főorvos).
Újságírói kérdésre reagálva Marosi György megerősítette, hogy a jelenlegi POL-os képviselőknek, illetve az alpolgármesternek az SZP-ban való indulása törvényesen nem befolyásolja az aktuális, szeptemberig tartó mandátumukat. Bíró Jolán, jelenlegi POL-os tanácsos rámutatott, számára fontos volt, hogy a szejkefürdői székelykapuk kerültek fel a párt logójára, hiszen ez neki is a „szíve csücskét” jelenti.
Nemrég a Bukarestben akkreditált magyar párt, az RMDSZ (UDMR) elnöke harcias, militarista zöngéjű kampánylózungként hangoztatta, hogy egyik legfőbb célkitűzésük: Székelyudvarhely „visszavétele”. A székely anyavárosnak legutóbb 2008–2016 között volt RMDSZ-es elöljárója, Bunta Levente személyében, akinek botrányos regnálása idején, 2012 pünkösd vasárnapján felsőbb utasításra megakadályozták a nagy székely író, Nyírő József újratemetését.