A román külképviseleteken vagy a román külügyminisztérium 00-40-751-084-537-es számán kérhetnek segítséget azok a román állampolgárok, akik a Blue Air járatainak felfüggesztése miatt külföldi repülőtereken rekedtek.
A román állam Tarom-gépekkel hozza haza őket – közölte a kormányszóvivő ma este, miután a kormányfő tanácskozásra hívta az illetékes minisztereket, hogy megoldást találjanak az érintett utasok helyzetének rendezésére.
A Blue Air csak ma jelentette be, hogy szeptember 6-ától 12-éig felfüggeszti minden romániai járatát. A tájékoztatás szerint a járatokat azért kell törölni, mert a román környezetvédelmi minisztérium elrendelte a társaság valamennyi számlájának zárolását, így nem tudják kifizetni a napi utak költségeit.
A Blue Air társaság a román fogyasztóvédelmi hatóság (ANCP) elnökét okolja a helyzetért, a cég szerint az állami főhivatalnok „ne vegyenek több Blue Air-jegyet” felhívása jelentősen rontott a cég megítélésén. Szerintük a jegyvételek jelentős visszaesése több mint 5 millió eurós árbevétel-kiesést okozott a Blue Air számára. Ezzel egyidőben sok, a napi működéshez szükséges szolgáltatást nyújtó partner is előre kérte kifizetését, ami a számlák zárolása miatt lehetetlenné vált.
Az RMDSZ-es környezetvédelmi miniszter beismerte, hogy mivel a vállalat 28 millió lej adósságot halmozott fel a román környezetvédelmi alappal szemben, ezért eljárás indult ellene, aminek során most zárolták a bankszámláit.
A román hírtelevíziók arról számoltak be, hogy az utasok idegesen próbálnak magyarázatot követelni a légitársaság képviselőitől a járatok törlésének okáról. A kormányzat egyelőre azt sem tudja, hány román állampolgár rekedt a reptereken, de becslések szerint több ezerről lehet szó, köztük egész családok, gyermekeikkel együtt.
