Erdély nagykövete a világban

Igen aktív évet tud maga mögött a sepsiszentgyörgyi székhelyű Erdélyi Címer- és Zászlótudományi Egyesület. 2025-ben Erdélyt népszerűsítve részt vett mindhárom nagy nemzetközi kollokviumon, megünnepelte működésének tíz évét, több konferencián is jelen volt, és előadásokkal népszerűsítette a címertant és genealógiát.

Az előző évet fennállásának legaktívabb éveként értékelte az Egyesület. 2024-ben elnöke hét országban tartott előadást, köztük a legjelentősebb a Pekingben szervezett 30. Zászlótudományi Világkongresszuson való részvétel.

A 2025-ös év sem marad el az előzőtől. Ám mivel a Zászlótudományi Világkongresszusokat kétévente szervezik, ezúttal nemzetközi zászlótudományi (vexillológiai) rendezvény nem volt, de címertani és genealógiai igen.

A Nemzetközi Genealógiai Akadémia kétévente, a kongresszusok közötti évben szervezi meg nemzetközi genealógiai kollokviumát, 2025-ben kivételesen kettő is zajlott égisze alatt. Ugyanis a soros főszervező, a Kanári-szigetek Genealógiai és Heraldikai Társasága június 25–28-a között tartotta meg azt Tenerife szigetén, San Cristóbal de La Lagúna városában.

Közben jelentkezett a Német Genealógiai Társaságok Szövetsége, hogy megszervezné a kollokviumot a családtörténet fellegvárának tekintett türingiai Gothában, ugyanis 2025. október 25-én ünnepli a város írásos említésének 1250. évfordulóját, és itt jelent meg 1763-tól számos bővített kiadásban 1944-ig a Gothai Almanach családtörténeti kiadvány. Ezt az ajánlatot is jóváhagyta az Akadémia, így október 22–25-e között itt is nemzetközi kollokviumot rendeztek.

Az Erdélyi Címer- és Zászlótudományi Egyesület mindkét kollokviumon részt vett elnöke, dr. Szekeres Attila István sepsiszentgyörgyi történész, újságíró, szerkesztő előadásával. Tenerifén a Rákóczi család, Gothában a Báthori család erdélyi fejedelmi tagjairól, címereikről, pecsétjeikről és az általuk kibocsátott pénzérmékről értekezett. A gothai kollokvium keretében a városházán tartott polgármesteri fogadáson az erdélyi elnököt a Német Genealógiai Társaságok Szövetsége érdemjelével tüntették ki.

További részletek az Erdélyi Címer- és Zászlótudományi Egyesület közleményében olvashatók itt.

Total
0
Megosztás
Előző hír

Lapjárás – a magyar kártya napja

Következő hír

Új szintre lép a magyar autópálya-hálózat 2026-ban

Related Posts
Total
0
Megosztás