Dicsekszik a román rendőrség, de…

A Román Rendőrség szerdán bejelentette, hogy a hatóságok az elmúlt napokban hét nemzetközileg körözött személyt hoztak vissza Romániába, akik ellen jogerős ítélet vagy letartóztatási parancs van érvényben – írja az Agerpres állami hírügynökség.

A körözött személyek között van egy nő, aki a legkeresettebb bűnözők listáján is szerepel, őt Nagy-Britanniából szállítottak haza. A 47 éves, Gorj megyei elítéltre emberkereskedelem, kiskorúak sérelmére elkövetett bűncselekmények, kerítés és szervezett bűnözői csoport létrehozása miatt 15 év 8 hónap börtönbüntetést szabtak ki.

A rendőrség további hat személyt is hazaszállított Franciaországból, Németországból, Spanyolországból és Olaszországból. Köztük vannak olyan elítéltek és gyanúsítottak, akik ellen szervezett bűnözés, ember- és migránscsempészet, drogkereskedelem, kerítés, csempészet, valamint közlekedési és adóügyi bűncselekmények miatt indult eljárás. A Romániába hozott személyek egy részének többéves letöltendő börtönbüntetést kell megkezdenie, mások esetében előzetes letartóztatást rendeltek el.

A rendőrség hangsúlyozta, hogy az akciók a nemzetközi rendészeti együttműködés keretében zajlottak, és céljuk a jogerős ítéletek végrehajtása, illetve a folyamatban lévő büntetőeljárások biztosítása.

Arról viszont egyetlen szó sem esett, hogy román köztörvényes bűnözők – köztük gyilkosok és milliárdos korrupcióval gyanúsított politikusok – százai vannak évek óta szökésben, akiket a román bűnüldöző hatóságok képtelen elítéltetni és hazahozatni. Egyeseket azzal az ürüggyel nem adnak ki Romániának, hogy itt nincs tisztességes és pártatlan igazságszolgáltatás és nincsenek „európai börtönkörülmények”.

Total
0
Megosztás
Előző hír

A régi uniós elit utolsó órái?

Következő hír

Románia amerikai fegyvereket vesz Ukrajnának

Related Posts
Total
0
Megosztás