Lecsengett a „bezzeg Románia!”

Akik előszeretettel mondják azt a „tiszás Magyarországon”, hogy bezzeg Romániában minden jobb, azok nem állítanak igazat. A számok egyértelműen cáfolják ezt az állítást, ráadásul Magyarország több gazdasági mutatója is sokkal jobb, mint a balkáni országé.

Az ismert közgazdász, Szalai Piroska, a Fidesz országgyűlési képviselője mutatott rá a közösségi oldalán: „Romániában nem jobb a lakosság helyzete, nem hagytak le bennünket, sőt a legfrissebb adatok szerint az unió tagországai közül náluk van az egyik legjelentősebb romlás, nálunk pedig a legnagyobb javulás. Ezek még az Orbán-kormány eredményei, mert a kormányváltás előtti időszak adatai a legfrissebbek. Jegyezzük meg, hogy innen indult a TiSza, s azt ígérte, hogy minden jobb lesz, ha ők lesznek hatalmon. Hát lássuk!”

 

Anélkül, hogy a Magyarországon hatalomba segített bagázst élesen bírálta volna, Szalai jelezte: „Nem örülök, hogy a szomszédunk – s vele a határon túli magyarok is – lejtőn vannak, de az unalomig hajtogatott tiszás mantra a legszegényebb országról és a ’bezzeg Romániáról’ bizonyíthatóan téves, ne higgyünk neki! Döntse el mindenki, hogy tudatos félrevezetés vagy szakmai felkészületlenség áll a hátterében! Annak pedig szívemből szurkolok, hogy mi ne kerüljünk lejtőre. Mateusz Morawiecki korábbi lengyel miniszterelnök mondta az Utolsó figyelmeztetés című filmben, hogy a bosszúkormányzás nem kedvez a gazdaságnak. Most nálunk is elkezdődött a bosszúkormányzás, vigyázzunk az értékeinkre!” – tette hozzá Szalai Piroska.

Csak egy adalék: a romániai lakosság 20 százaléka (egyötöde) olyan háztartásban él, ahol sem kád, sem zuhanyzó, sem vízöblítéses vécé nincs, miközben ez az arány Magyarországon azonos az uniós átlaggal, azaz 1,5 százalék.

Total
0
Megosztás
Előző hír

Éveken át csapolta a külügyminisztériumot a könyvelőnő

Következő hír

Ki okoz itt alkotmányos válságot?

Related Posts
Total
0
Megosztás