Éveken át csapolta a külügyminisztériumot a könyvelőnő

Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.

A DNA mai közleménye szerint vádalkut kötöttek Lavinia-Daniela Păunéval, akit hivatali visszaélésben való bűnrészesség, közokirat-hamisítással és hamisított közokirat felhasználásának bűntettével vádolnak. A könyvelőnő szabadlábon védekezhet.

Az ügyészek szerint 2009 májusa és 2024 áprilisa között Lavinia-Daniela Păune a külügyminisztérium könyvelőjeként a bérjegyzék és a többi hozzá kapcsolódó irat meghamisításával munkabér jogcímen illegálisan pénzösszegeket juttatott magának és két másik személynek, akik nem is voltak az intézmény alkalmazottai. A könyvelőnő és az ügyben érintett másik két személy összesen több mint hétmillió lejhez jutott hozzá illetéktelenül. Az illegálisan kifizetett összegekhez kapcsolódó adókkal és járulékokkal együtt az okozott kár meghaladja a 8,4 millió lejt – közölte a DNA.

A vádhatóság szerint Păune beismerte a tetteit, elfogadta a cselekmények jogi minősítését, és egyetértett a három év és egy hónap börtönbüntetéssel is. A bűncselekmény elismeréséről szóló megállapodás önmagában még nem jelent jogerős ítéletet, a döntést még jóvá kell hagynia a fővárosi törvényszéknek.

Total
0
Megosztás
Előző hír

Magamutogató deviancia

Következő hír

Lecsengett a „bezzeg Románia!”

Related Posts
Total
0
Megosztás