Kánikula: forgalomkorlátozások – felébredt a minisztérium is

xr:d:DAFiggK5ha0:117,j:2036021267915089650,t:23062214

A rendkívüli hőség a legtöbb romániai megyében korlátozzák vasárnap, hétfőn és kedden a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon. Az egészségügyi minisztérium is felocsúdott, amikor vörös hőségriasztást adtak ki meteorológusok.

A rendőrség közlekedési tájékoztató központja, az Infotrafic szerint a 41-ből 35 megyében lesz érvényes a korlátozás. Mentesülnek a tilalom alól a személyszállító gépjárművek, az élő állatokat vagy romlandó termékeket, elsősegélynyújtó felszereléseket, üzemanyagot vagy ellenőrzött hőmérsékletet igénylő árut szállító gépjárművek. Az időjárás alakulásának függvényében a korlátozást feloldhatják vagy meghosszabbíthatják – közölte az Infotrafic.

A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte ma az egészségügyi minisztérium. A felhívás előzménye, hogy a meteorológusok vörös hőségriasztást adtak ki, amely vasárnap 16 megyére, hétfőtől szerdáig pedig az ország területének mintegy háromnegyedére lesz érvényes. Ennek megfelelően a mentőszolgálatoktól a mentőegységek készültségének fokozását és szükség esetén a számuk növelését kéri a szaktárca.

A megyei egészségügyi igazgatóságokat arra utasította a minisztérium, ellenőrizzék, hogy az egészségügyi intézmények megfelelően felkészültek-e a betegellátásra, elsősorban a hőség okozta betegségek kezelésére szolgáló gyógyszerkészlet, illetve a rendelkezésre álló egészségügyi személyzet szempontjából. „Fogadják meg az orvosok tanácsait, kerüljék a tűző napon való tartózkodást, a kiszáradást, valamint a nagy fizikai megterheléssel járó szabadtéri tevékenységeket” – hívta fel a figyelmet a bukaresti egészségügyi minisztérium.

Total
0
Megosztás
Előző hír

A szálak a marosvásárhelyi polgármesterhez vezetnek

Következő hír

A normalitás jegyében vonultak utcára a patrióták

Related Posts
Total
0
Megosztás