A román kormányfő meghazudtolta a konteósokat

Marcel Ciolacu román kormányfő, a Szociáldemokrata Párt (PSD) államelnökjelöltje egy mai alexandriai (Dél-Románia) sajtótájékoztatón kérdésre válaszolva kijelentette: nincsenek információi arról, hogy Oroszország megpróbálna beavatkozni a romániai választásokba.

A román „progresszív” (sorosista/brüsszelita) és  a nacionalista sajtó már-már egybehangzó oroszellenes hisztériakeltésére reagálva a politikus kifejtette, hogy ha lettek volna erre utaló jelek, a román nemzetbiztonság fölött őrködő intézmények értesítették volna erről a kormányt és az államfőt.

Egy másik kérdésre válaszolva Ciolacu kijelentette, hogy sikerült megelőzni a „trollfarmok” beavatkozását a választásokba. „Örülök ezeknek az intézkedéseknek, amelyekbe az összes illetékes állami intézményt bevontuk” – fogalmazott a politikus.

Arra a kérdésre, miszerint van-e információja arról, hogy az ellenjelöltjei ilyen trollfarmokat használtak, Ciolacu azt válaszolta, hogy „erről az érintetteket kellene megkérdezni”. A célozgatás abból indult ki, hogy párttársa, Bogdan Gruia Ivan kutatási, innovációs és digitalizációs miniszter a minap azzal etette a médiát, hogy szervezett hálózatok több tucatnyi fiókját fedezték fel, amelyek egy adott jelölt népszerűsítése érdekében törvénytelen eszközöket használtak, de egyetlen bizonyítékot sem volt képes felmutatni. Szélsőliberális körökből dobták be a feltételezést először, hogy elsősorban az elnökválasztáson független jelöltként induló Mircea Geoană volt helyettes NATO-főtitkár kampányát segítik törvénytelen eszközökkel ezek az ún. trollfarmok.

A „troll” kifejezés az internetes kommunikációban használatos szleng, amely olyan személyt ír le, aki szándékosan provokatív, sértő vagy zavaró megjegyzéseket tesz online fórumokon, közösségi médiában vagy bármilyen digitális kommunikációs platformon. A célja általában az, hogy reakciókat váltson ki, vitákat gerjesszen, vagy egyszerűen csak zavarjon más felhasználókat. A trollfarm vagy trollgyár névvel több ilyen személyből álló, intézményesített csoport, amely valamely politikai vagy gazdasági hatalom szolgálatában áll. A konteó pedig a összeesküvés-elmélet angol nevéből (conspiracy theory) eredő szóösszevonás.

Total
0
Megosztás
Előző hír

Ellenzéki bohóckodás Magyarországon

Következő hír

Elítélték a Magyarországon fosztogató román álrendőröket

Related Posts
Total
0
Megosztás