Beismerte Németország: Orbánnak volt igaza

Németország minden határon ellenőrzést vezet be és megtagadja a migránsok belépését. Ezzel Berlin valószínűleg megadta a kegyelemdöfést a schengeni rendszernek, hiszen minden valószínűség szerint előbb a szomszédos országok, majd pedig a többi uniós tagállam is kénytelen lesz követni a német mintát, hacsak nem akarja, hogy nála maradjanak a migránsok.

A német kormány a döntéssel továbbá azt is elismerte – amit sokan már persze a kezdetektől tudtak –, hogy a 2015-ös migrációs válság során Orbán Viktor magyar miniszterelnöknek volt igaza. A magyar kormány akkor – a német kormánnyal ellentétben – nem a migránsok korlátlan számú befogadása mellett döntött, hanem határkerítést épített és szigorú bevándorlás politikát vezetett be, amellyel sikerült a migrációt kezelhető szinten tartani, a magyar miniszterelnök azóta is folyamaton beszél a migráció által jelentett veszélyekről.

Orbán Viktor már 2015-ben kijelentette, hogy a migrációs válság Európa stabilitását fenyegeti, hacsak a kontinens nem lép fel határozottan. Hozzátette, Magyarországnak nincs szüksége migránsokra, akiknek a legtöbbje muszlim. Arra is figyelmeztetett, hogy a népvándorlás korlátlan utánpótlással bír, és a közeljövőben több tízmillió ember veheti majd az irányt Európa felé. Valamint azt is kijelentette, hogy a multikulturalizmus párhuzamos társadalmakat hoz létre Európában, ez pedig megkérdőjelezheti az európai élet pilléreinek számító értékeket. Így az egyetlen út nem engedni belépni őket, és nem hagyni, hogy párhuzamos társadalmakat hozzanak létre – figyelmeztetett az miniszterelnök. És arról is beszélt, hogy a schengeni zónán belül szabadon lehessen mozogni, védeni kell a külső határokat.

A magyar miniszterelnök álláspontja azóta sem változott – ami szinte egyedi az európai politikusok között –, legutóbb az olaszországi Cernobbiói Fórumon is arra figyelmeztetett, hogy a migráció szétfeszíti az Uniót. Ezeket és az azóta tett magyar figyelmeztetéseket az elmúlt lassan 15 évben a német kormány, a német politikusok és a deklasszált német sajtó részéről persze legtöbbször lesajnáló, valamint rosszindulatú reakciókat váltottak ki, amelyek legtöbbször a „szolidaritás”, a „demokrácia” hiányát kérték számon, vagy éppen arról szóltak, hogy a magyar kormány „fasiszta”, „náci”, „kirekesztő” és „kiírja magát a civilizálta európai országok sorából”. Mindeközben Németországba folyamatosan érkeztek a bevándorlók, az ország stabilitás meg csak romlott, a politikai feszültség növekedett, a közbiztonság a padlóra került.

A legutóbbi tartományi választások eredményei pedig egyértelműen bebizonyították, hogy látszatintézkedésekkel, valamint a média általi agymosással egyre nehezebb kezelni a helyzetet, valamit tenni kell. De az, hogy a mostani német döntés mennyire lesz valódi intézkedés a migrációval szemben és mennyiben csak egy újabb látszatintézkedést láthatunk majd, valamint hogyan fognak megbirkózni már az országban lévő több millió migráns okozta problémával, csak a jövőben derülhet ki.

Total
0
Megosztás
Előző hír

A futballista Zsóri a román élvonalba igazolt

Következő hír

Székely–katalán csúcstalálkozó Barcelonában

Related Posts
Total
0
Megosztás