Egy volt brüsszeli bürokrata, Thierry Breton nyíltan elismerte, hogy az EU bele tud avatkozni bármely tagállam belügyeibe és választásába, ha azok politikai döntései nem felelnek meg a balliberálisok dominálta „uniós érdekeknek”.
Az Európai Bizottság belső piacért felelős egykori biztosa (2019–2024 között) a napokban kijelentette: „A szavak súlya fontos, várjunk, hogy mi történik, és alkalmazzuk a törvényeinket. Megtettük ezt Romániában, és természetesen meg kell tenni, ha szükséges, Németországban is.” Ez a volt vezető brüsszeli bürokrata tehát nyíltan elismerte, hogy az EU bele tud avatkozni bármely tagállam belügyeibe, ha azok politikai döntései nem felelnek meg a brüsszeli érdekeknek.
A nyilatkozat nem maradt visszhang nélkül, Elon Musk főmilliárdos, az X közösségi platform tulajdonosa így reagált: „Ez Thierry Breton elképesztő abszurditása, ő Európa zsarnoka.”
László András magyar európai parlamenti képviselő (képünkön) is reagált a közösségi oldalán: „Az EU nem hajlandó tiszteletben tartani a demokratikus normákat és a többség akaratát. Rendkívül megdöbbentő! Amikor tízmillió dollárt juttattak törvénytelenül a magyar baloldalnak a 2022-es választási kampányukhoz, a brüsszeli elit hallgatott. Amikor az Egyesült Államok budapesti nagykövetsége elkezdett támogatást osztani a baloldali médiának, a brüsszeli elit hallgatott.”
Nem ez az első eset, hogy vezető brüsszeli politikusok ilyen gondolatokat fogalmaznak meg. Korábban Ursula von der Leyen épp egy előadást tartott az amerikai Princeton Egyetemen, ahol az egyik hallgató az akkori olaszországi választásokról kérdezte. Válaszában az Európai Bizottság elnöke azt mondta, figyelemmel kísérik a választások eredményét, és ha a dolgok „rossz irányba” mennek, akkor lesznek eszközeik, ahogyan Magyarország és Lengyelország esetében is.
Ezek az esetek egyértelműen azt bizonyítják, hogy az Európai Unió hatalmi központja képes és hajlandó beavatkozni tagállamok demokratikus folyamataiba, ha azok nem illeszkednek a központi akaratba. A patrióták hónapok óta azt hangsúlyozzák, hogy Brüsszel egyre inkább úgy működik, mint egy birodalmi központ, ahol a tagállami, helyi döntések csak addig érvényesek, amíg megfelelnek a felsőbb hatalom elvárásainak. Ez pedig hosszú távon nemcsak a tagállamok szuverenitását ássa alá, hanem az egész unió legitimitását is kérdésessé teszi.
Miközben a korrupt román politikai hatalom és a médiája (beleértve a magyar nyelvűt is) orosz, kínai és egyéb távoli hatalmak beavatkozásáról hadovál hetek óta, mostanra már meglett a beismerése annak, hogy a Washington-Brüsszel globalista tengely puccsolta meg a bukaresti mélyállami erőkkel együtt a legutóbbi elnökválasztást Romániában, ami egy elitváltást vetített előre.