Magamutogató deviancia

Vasárnap tartották meg az idei Kolozsvár Pride felvonulást, amelyen a szervezők szerint hatezer ember vett részt. Néhány százan ugyanakkor ellentüntetéssel próbáltak rámutatni a szexuális deviánsok és már degeneráltak előretörésére, a hagyományos életforma és a család rovására. Egyébként magának a Pride-felvonulásnak kevés valóban deviáns részvevője volt, a tömeget a feltűnősködni akaró Facebook-generáció tette ki. A TiSza-párti sajtó nagy örömködve számolt be a 9. kolozsvári banzájról, kiemelve: idén először szólalt fel valaki magyarul a főtéren.

 

Budapesten is „áll már bál”, a csőd előtt álló magyar fővárosbeli szivárványos „áradásról” Sej, az ő lobogójuk! címmel közölt ma jegyzetet Pilhál György a Magyar Nemzetben, lásd alább.

*

A közelgő pride-riszálás fölvezetéseként néhány napja úgynevezett Progress Pride-zászlók lobognak az Erzsébet hídon. Karácsony Gergely Budapestjén alapkövetelmény a provokáció, még a gazdasági csődelhárítást is előzi. A főpolgármester azt teszteli ilyenkor: mekkora a társadalmi tűrőképesség, mikor szakad el a cérna – abban persze nem vagyok egészen biztos, hogy a főváros közönsége efféle gesztusokért emelte pajzsra annak idején. Ahogyan a közösségi oldalakon látom, a meghökkent publikum is tele van kérdésekkel. „Ez tényleg ennyire hülye? – érdeklődik egyikük. Válasz: „Ühüm. Fohászkodik a pofonért a hülyéje, elvégre attól lesz kirekesztett.” (Megszokhattuk, hogy Budapest frontembere hivatalba lépése óta egyvégtében polgárpukkasztó kunsztokkal áll elő: biciklisávokat pingál, hidakat, rakpartokat zár le, Karigeri-karókat állít, rovarhotelokat, méhlegelőket alakít ki – utóbbi persze liberális trükk: így lehet lenyúlni a kaszálásra szánt közpénzt. Hihi!)

Hát most kiprájdzászlózzák a főváros egyik legimpozánsabb hídját. Éppen pár napra rá, hogy a kormány úgy döntött, el kell távolítani a közintézményekben kifüggesztett alaptörvény-bevezetőként szolgáló, „Isten, áldd meg a magyart!” kezdetű nemzeti hitvallás nyilatkozatokat. (Mellesleg ez a lobogósdi jól illeszkedik majd a kormány által beharangozott, az azonos neműek házasságát és az örökbefogadást érintő társadalmi vitához. Biztosan örülni fog odafönt a vezér.) A lényeg: mi, alulmaradt nemzetiek nem érthetjük ezt egész emelkedett prájdosdit, ne is erőlködjünk. (Ráadásul én még a régi szereposztásban szocializálódtam: férfi a nővel, nő a férfival… Ha mond ez még valamit.)

Total
0
Megosztás
Előző hír

Befuccsolt az iskolafelújítás Csíkszeredában

Következő hír

Éveken át csapolta a külügyminisztériumot a könyvelőnő

Related Posts
Total
0
Megosztás