Gyurcsány katonái ismét a váradi Kanonok soron

Amikor a jelenkori magyar politika legkártékonyabb alakja, a kicsivel később szemkilövetővé vált, magyargyűlölő miniszterelnök, Gyurcsány Ferenc, és a bukaresti politikát maradéktalanul kiszolgáló akkori RMDSZ-elnök, Markó Béla 2005 októberében Nagyváradon találkoztak, néhányan kimentünk tüntetni ellenük. Minket, egységes magyar nemzetben gondolkodó magyarokat akkor már megtagadott Gyurcsány és az akkor is általa vezetett baloldal, és persze a háta közepére kívánt az őt meghívó Bihar megyei RMDSZ is. Az az RMDSZ-szervezet, amelynek szekusgyanús múltú parlamenti képviselője, Lakatos Péter ugyancsak 2005-ben Kuncze Gábort hívta Nagyváradra, és az az RMDSZ-szervezet, melynek szellemi holdudvarához tartozik Szűcs László, a közismerten balliberális újságíró, aki 2009-ben Demszky Gábort hívta meg Nagyváradra.

Demszky Gábor és rajongói Nagyváradon

Nem újkeletű tehát a balliberális kútmérgezés hagyománya Szent László városában. Egyes jól körülírható RMDSZ-es körökben semmi szégyellnivaló nincs abban, hogy mind a mai napig üzleti, sőt baráti kapcsolatot tartanak fenn a magyarországi balliberális oldal egyébként vállalhatatlan arcaival. Újhelyikkel, Fekete-Győr félékkel, na és persze mindenek felett magával a szemkilövetővel. Ha őt magát nem is lehet meghívni, mert most éppen a nemzeti irányultságú budapesti kormánynak kell (nem szívesen és főleg nem szívből) megfelelni, de kultúrának álcázva, amögé elbújva lehet tartani a lelket a helyi elvtársakban, nosztalgiázni a régi szép Kempinski- koccintásos időkről. Az elmúlt héten például éppen Markó Béla tért vissza a Kanonok sorra, ezúttal a Magyar Kultúra Hete elnevezésű RMDSZ-es kampányrendezvény keretében, könyvbemutató ürügyén. Ki más is vezethette volna az amúgy a nagyváradi püspökség ingatlanában működő Bunyitai Vince közkönyvtárban megtartott performanszot, mint Fletó két régi váradi híve, Szűcs László és Gáspárik Attila (az utóbbi évtizedekben román állami hivatalnok). 

Kell még valamit mondanom, Ildikó?

A válogatott közönség (20-25 RMDSZ-aktivista, politikus és néhány furcsa ízlésű érdeklődő) előtt lezajlott eseményt persze közpénzből szervezték, magyarán Markó bemutatta legújabb könyvét haverjainak és elvtársainak – a pénzünkön. Ez lenne a magyar kultúra bemutatásra érdemes szelete 2022-ben? Ezt igényelnék a nagyváradiak? Egy politikai alapon szerveződött, egymást körbeméltató, körbedíjazó belterjes társaság bűzlő irodalomimitációját? Egy bukott pártelnök amúgy kutyát se érdeklő irományai lennének kiemelésre méltók? Balliberális megmondóemberek pozőrködése kell nekünk, akik minden megszólalásukkal a mostani magyar kormányt, annak nemzetpolitikáját gyalázzák, többé-kevésbé rejtett gyűlölettel fröcsögnek, Orbánoznak, ahogy a csövön kifér? A Karácsony Gergellyel podcastozó Gáspárik Attila kell? Aki szexuális aktusnak nevezi a magyar állampolgárságot, és nyíltan kiáll Gyurcsány mellett?

Szűcs László kell, aki egyre-másra hívja Nagyváradra ugyanennek a hungarofób „irodalmi” kasztnak a kutya által sem ismert szerzőcskéit, olyanokat, akik csakis egyvalamiben jeleskednek: az Orbán-kormány nyílt és hangos gyűlöletében? Szűcs ráadásul egy idétlen című folyóirat, az Újvárad főszerkesztőjeként harap az őt tápláló, simogató kézbe, tudniillik lapocskáját a magyar kormány pénzéből tartja fenn. Értjük, ugye? Egyik héten felvesszük a „gonosz diktátor” kormánya által Budapestről utalt pénzt, a következő héten pedig kórusban mocskoljuk ugyanezt a kormányt a haverokkal, és ráfogjuk, hogy ez irodalom, kultúra, szólásszabadság, amit amúgy is csak itt, bezzegromániában tehetünk meg. A pofátlanságnak olyan szintje ez, amit csak liberálisként lehet megérteni, és egy bizonyos testrész, ti. a gerincoszlop hiánya kell hozzá.

Ugyanakkor nem utolsó szempont az sem, hogy a katolikus püspökség is megfontolás tárgyává tehetné, hogy helyes-e az, ha miután a magyar kormány segítségével újították fel a püspöki palotát, az utca túloldalán annak ellenségeinek adnak helyet. Kis helyi adalék, hogy éppen abban az egyházi épületben fogadta 2005-ben a helyi RMDSZ és Markó Béla Gyurcsány Ferencet, ahol most, 17 évvel később a velünk élő gyurcsányizmus egyik kiemelkedő erdélyi alakjával, Gáspárikkal irodalmárkodnak.

A többször is bérmálkozó szemkilövető Nagyváradon (archív)

Akár azt is mondhatnánk, mindez ennek a belterjes körnek a magánügye, ha nem a romániai és anyaországi magyar adófizetők pénze és főként jövője bánná, és nem lenne ott minden hasonló performanszon például a Bihar megyei RMDSZ ügyvezető elnöke, Szabó Ödön vagy Bíró Rozália parlamenti képviselő, és sok más első és másodvonalbeli „érdekvédő”. Az a Szabó, akinek a meghívására jöttek 2008-ban Biharba az MSZP-s Nyakó és Ujhelyi kampánymódszereket oktatni, és aki éppen a Markó Béla és Lengyel László beszélgetéseit rögzítő közös kötetét mutatta be 2017-ben Nagyváradon a szerzők társaságában. Annak a Lengyel Lászlónak a könyvét, aki egyik fő ideológusa és védője volt a baloldal folyamatos megszorításokon alapuló gazdaságpolitikájának. Mert itt, Nagyváradon, kérem szépen, nem változott semmi…

Gáspárik, Szűcs, Markó

Néhány hónappal a magyarországi választások előtt egy ilyen esemény üzenetszámba megy. Ezek az emberek ugyanis amellett, hogy felveszik a magyar kormány támogatását, valójában szívből gyűlölik azt, és nem csupán várják a bukását, de tesznek is érte. Mivel pedig nemcsak olvashatatlan szövegeket termelő „irodalmárok”, de befolyásos politikusok és nem egy esetben kulturális intézmények vezetői is, komoly eszközeik vannak, amivel ezt a célt elősegíthetik. Talán Budapesten is nyilvántarthatnák végre a simogató kezet ért harapások számát. Mert miközben az onnan kapott segítségből dőzsölnek, a kést továbbra is reflexből döfik a nemzet, a magyar kultúra, a magyar jövő jelképes testébe. Ha pedig esetleg a jelenlegi kormány áprilisban elvesztené a választásokat, ők ünnepelnének a leghangosabban, és nem győznék bizonygatni, mekkora ellenállók is voltak, hogy „harcoltak” a diktatúra ellen…

Persze, nekünk akkor már mindegy lesz, ki és milyen könyvet mutat be a Kanonok soron.

Barta Béla

Total
0
Megosztás
Előző hír

Meghalt a világhírű magyar tornász

Következő hír

Háromszéken volt a leghidegebb

Related Posts
Total
0
Megosztás