Ünnepi hétvégét tart fennállásának 20. évfordulója alkalmából a Szigligeti Színház egyik tagozataként működő Nagyvárad Táncegyüttes, amely a Partium egyetlen hivatásos tánctársulata, amelyet a Bihar Megyei Tanács alapított és tart fenn.
Az ünnepi hétvégét február 12–13-án tartják, a jubileumi programok között néptáncgála, előadás, koncert és könyvbemutató is szerepel. Az évfordulós események nyitónapján a színház páholyelőcsarnokában mutatják be a táncegyüttes első két évtizedének emblematikus pillanatait megörökítő jubileumi albumot.
Ezt követően a nosztalgiáé a főszerep, hiszen egy rendhagyó néptáncgálán a táncegyüttes jelenlegi és egykori alkotói lépnek színpadra, felelevenítve az elmúlt húsz év legjelentősebb koreográfiáit. A táncgálát követően a Nagyvárad Táncegyüttes 2021-ben bemutatott Katonaének című előadását láthatja a közönség.
Február 13-án Kézről kézre címmel népzenei koncert lesz a Szigligeti Színház nagytermében, ezen a koncerten a Nagyvárad Táncegyüttessel együttműködő zenészek lépnek színpadra. A jubileumi eseményeken a magyar táncélet kiválóságai is részt vesznek, köztük Juronics Tamás, a Szegedi Kortárs Balett vezetője, Lőrinc Katalin táncművész, pedagógus, valamint Szalay Tamás, a Magyar Táncművészek Szövetségének titkára.
A kétnapos ünnepségsorozat teljes időtartama alatt látogatható Nagyvárad Táncegyüttes múltját megidéző kiállítás, ugyanakkor bemutatkozik a Miklós-család viseletkészítő műhelye, Zsuzska Folksufnija is.
