Márki-Zay Péter nemzetbiztonsági kockázatot jelent

A gáz importálása mellett az Amerikai Egyesült Államok abban érdekelt, hogy minél több fegyvert tudjon értékesíteni Európában, azok az uniós országok pedig, amelyek fegyverszállítmányokkal támogatják Ukrajnát, csak súlyosbítják a helyzetet – hívta fel a figyelmet az orosz–ukrán háború kapcsán Georg Spöttle. A biztonságpolitikai szakértő továbbá óva intett az olyan felelőtlen kijelentésektől is, amelyek a magyar érdekeket, valamint a kárpátaljai magyarságot sodorhatják veszélybe.

„Akár a biztonság kérdéséről, akár a magyar gazdaság védelméről volt szó, a kormány mindig a magyar emberek érdekét tartotta szem előtt” – hangsúlyozta a Magyar Nemzet kérdésére Georg Spöttle, jelezve: jelenleg is az a helyes lépés, hogy nem engedik hazánkat belesodorni ebbe a háborúba.

A Nézőpont Intézet elemzője rámutatott: az elmúlt évtizedekben Magyarország jó politikai és gazdasági kapcsolatokat ápolt Oroszországgal, amelynek eredményeképpen mi – évtizedekre biztosítva – az európai piaci árnál ötször olcsóbban vásároljuk az orosz gázt. Elmondása szerint ezt a megállapodást a magyar családokra való tekintettel sem lenne szabad eljátszani, mivel Nyugat-Európában energiaínség van, így rosszabb esetben Magyarország is az amerikai gázellátásra kényszerülne, amiről köztudott, hogy jóval drágább a jelenleginél.

Ugyanakkor a biztonságpolitikai szakértő kiemelte: az Egyesült Államoknak nyilvánvalóan az az érdeke, hogy Európa gázellátását is ők biztosítsák, sőt nagyvonalúan már fel is ajánlották, hogy cseppfolyósított gázt szállítanak az unióba, persze sokkal drágábban, mint ahogy azt a Gazprom kínálná. „Az európai országok tehát attól félnek, hogy a cseppfolyósított gáz olyan drága lesz, hogy a családoknak majd a hét-nyolcszorosát is ki kell fizetniük annak az összegnek, mint amibe az orosz gáz került, így az unió óvatosan bánik az Oroszország elleni szankciókkal” – tette hozzá.

Továbbá Georg Spöttle rávilágított, hogy a gázszállítás mellett az Egyesült Államok abban is érdekelt, hogy minél több fegyvert tudjon eladni Európának, a fegyverbizniszt pedig az is elősegíti, hogy az Ukrajna ellen viselt háború nagyon sok államot – köztük Németországot, amely százmilliárd eurót fordít a fegyveres erőinek a megerősítésére – arra sarkall, hogy fejlessze a hadseregét.

Arra, hogy a németek, az olaszok, a svédek, a csehek vagy a szlovákok által küldött fegyverszállítmányok hogyan befolyásolják az orosz–ukrán háború alakulását, az elemző úgy reagált: ez a lépés egy beavatkozás, amely által súlyosbítják és elhúzzák a konfliktust, valamint növelik az áldozatok számát, Oroszországnak azonban nagy ereje és jelentős tartalékai vannak, ezért nem valószínű, hogy a fegyverek utánpótlásával a háború végkimenetele megváltoztatható lehet.

Emellett a szakértő a civil lakosság felfegyverzésének veszélyeire is felhívta a figyelmet. „Ha valaki nem kapja meg a fegyverviseléshez szükséges alapkiképzést, például hogyan kell egy fegyvert összerakni, megtisztítani, vagy milyen átütő ereje van egy lövedéknek, nem fogja tudni használni azt. Tehát rengeteg dolog van, amit a fegyverhasználattal kapcsolatban meg kellene tanulni, ezekkel azonban a civilek nem szembesülnek, így – bár ők hősiesen a hazájuk védelme érdekében cselekszenek – sokan fognak elesni” – figyelmeztetett Georg Spöttle.

A kárpátaljai magyarok helyzete kapcsán a biztonságpolitikai szakértő végül óva intett az olyan kijelentésektől is, amelyek emberek tízezreit sodorhatják veszélybe. „Azzal, hogy a baloldali összefogás miniszterelnök-jelöltje oroszpártinak titulálta a kárpátaljai magyarokat, szintén veszélyezteti azokat, akik ott maradtak. Ebben a helyzetben tehát Márki-Zay Péter jelenti az egyik legnagyobb nemzetbiztonsági kockázatot” – fűzte hozzá.

Orbán Viktor miniszterelnök a minap szintén arról beszélt, hogy Márki-Zay Péter kijelentése egy háborús időkben tett feljelentés a magyarok ellen. A kormányfő úgy fogalmazott: „tudjuk jól, hogy a magyaroknak Kárpátalján mindig is voltak problémái, sőt azt is, hogy vannak olyan ukrán csoportok, amelyek gyanakvóan figyelik őket. Éppen ezért, amikor Magyarországról egy baloldali politikus ilyet üzen az ukránoknak, akkor a legközvetlenebb veszélyt hozza a helyi magyarok fejére”. Orbán megjegyezte: az ember időnként nem találja a szavakat a megdöbbenéstől, hogy a felelőtlenségnek milyen csimborasszóját tudja előállítani a baloldal.

Azóta ismét bizonyságot nyert, hogy az ellenzék a magyarországi átlagemberek érdekei ellen mesterkedik: miniszterelnök-jelöltjük Márki-Zay Péter otthon, a Momentum képviselője Brüsszelben támadja a rezsicsökkentést – írta a Mediaworks hírcentrum. A liberális minipárt EP-képviselője, Cseh Katalin – akit a hazájában korrupcióval is gyanúsítanak – arra utalt egy tévéinterjúban, hogy a baloldal leállítaná a Paks 2 atomerőmű-beruházást, ha áprilisban hatalomra jutna. Arra már nem tért ki, hogy milyen következményekkel járna az atomenergia lekapcsolása: úgy járhatna Magyarország, mint Németország, ahol a villamos energia hovatovább megfizethetetlenné vált. Paks nélkül minden magyar családnak négyszer akkora rezsit kellene fizetnie, mint most. Az interjúból kiderült az is, Cseh Katalin büszke arra, hogy Brüsszelben a magyar rezsicsökkentés ellen dolgozik.

A Gyurcsány-Márki-Zay-féle baloldal a háború kirobbanása óta más energetikai ötlettel is előállt. Eszerint az oroszok elleni szankciók részeként Magyarország zárja el, utasítsa vissza az orosz gázt. Miközben az ország gázellátásának nyolcvan százaléka Oroszországból érkezik…

Total
0
Megosztás
Előző hír

Húsz százalékkal drágultak világszerte az élelmiszerek februárban

Következő hír

Mindenki tárgyalásokat sürget, a harcoló felek nem tágítanak

Related Posts
Total
0
Megosztás