Rettegnek a libernyákok a határon túli magyaroktól

A levélszavazási rendszer a csalás melegágya, azt meg kell szüntetni – jelentette ki szerdai, online sajtótájékoztatóján Arató Gergely, a Demokratikus Koalíció (DK) nevű SZDSZ-MSZP-utód párt frakcióvezető-helyettese.

A Gyurcsány-Dobrev maffia politikusa, aki az esemény előtt a budapesti Nemzeti Választási Iroda vezetőivel találkozott, arról beszélt, hogy „idén már közel ötszázezer” határon túli, magyarországi lakcímmel nem rendelkező szavazó „regisztrált” a választási névjegyzékbe. A Demokratikus Koalíció álláspontja azonban az, hogy azok döntsenek Magyarország sorsáról, akik viselik döntésük következményeit, és ne szavazhasson olyan ember, aki sohasem élt, sohasem adózott itt – jelentette ki a parlamenti képviselő, akinek pártja a határon túli magyar állampolgárok szavazók jogának elvételén ügyködik, a legújabbkori nemzetmegosztás és nemzetárulás mentén.

Arató szerint levélszavazási rendszer ráadásul számos olyan elemet tartalmaz, ami lehetőséget ad a csalásra. A zsidó származását gondosan titkoló politikus azt mondta, hogy aki regisztrált a névjegyzékbe, aki egyszer részt vett egy szavazáson, az tíz évig még akkor is benne marad a rendszerben, ha közben meghal. A családtagokat ugyan kérik, hogy ezt jelezzék, de nincs automatikus adatátadás és egyáltalán nem biztos, hogy az elhunytak kikerülnek a névjegyzékből – tette hozzá a balliberális, Brüsszelből irányított pártocska frakcióvezető-helyettes.

A Demokratikus Koalíció rendkívüli ülést kezdeményez az Országgyűlésben a határon túliak szavazati jogának ügyében – jelentette be Rónai Sándor, a DK országgyűlési képviselője. A szintén izraelita származású fiatalember az ex-Gyurcsányné Dobrev Klára táskahordozójaként ismert, az Európai Parlament képviselője is volt, ahol a szélsőbaloldal frakciójában foglalt helyet. 2025 tavaszán az Országgyűlésbe került be a lemondó Gyurcsány Ferenc helyére.

Hit- és párttársa, Arató azt is a problémák közé sorolta, hogy a levélszavazók bármilyen címre kérhetik a szavazási csomagokat, de nem ellenőrzik, hogy valóban az kapja-e meg a küldeményt, aki kérte. Emellett hangot adott annak a véleményének is, hogy ezután a kérelmező nevében bárki leadhatja a szavazatot. Egyúttal kifogásolta, hogy a külföldön élő, de magyarországi lakcímmel rendelkező választók csak a külképviseleteken vagy a kijelölt szavazópontokon adhatják le voksaikat. Holott ez általános európai gyakorlat.

Total
0
Megosztás
Előző hír

A beígért Kánaán

Következő hír

Előbb nyomozni kellene, csak azután gyűjteni

Related Posts
Total
0
Megosztás