Székelyudvarhely belvárosában sétálgatott egy megtermett medve

Egy nagyjából 4–5 éves medve sétálgatott a Hargita megyei város, Székelyudvarhely központi utcáin szombaton.

A medvét a vasútállomás környékén, a helyi és az állami rendőrség székhelye közötti részen pillantották meg, amint a városközpont felé igyekezett. A riasztást követően a helyi rendőrség munkatársai kezdték meg a medve elkergetését a városból. Az akcióhoz a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász-egyesület tagjai is csatlakoztak. A Bethlen utcán végighaladva a Márton Áron térre ment a medve, majd a kerteken átmászva a Tamási Áron Gimnázium előtt bukkant fel újra, majd végül távozott a városból – számolt be a történtekről a helyi sajtó.

Mărmureanu-Bíró Leonárd, a vadászegyesület igazgatója szerint egy 4–5 éves egyedről lehet szó, amely az Ady Endre utca irányából érkezett be a városba, és a Gábor Áron utcán át jött le a főútra. A vadászegyesület igazgatója aggasztónak találja az esetet, hiszen pár órával azelőtt még a Hargita Gyöngye Rali eseménye zajlott, így elég sok ember volt a városközpontban, de a szagok ennek ellenére sem riasztották el az egyedet. Azt tanácsolja mindenkinek, hogy fokozott figyelemmel közlekedjen a továbbiakban Székelyudvarhelyen, hiszen jelenleg a medvék többsége ugyan füvet eszik, sajnos idővel egyre több példány fog bemerészkedni az épületek közé. Ők tizenegy példányról tudnak, amelyek be szoktak jönni a városba, de ennél lényegesen több medve él a környéken.

Total
0
Megosztás
Előző hír

Orosz elvárás: a NATO ne tömje fegyverrel Ukrajnát

Következő hír

Az orosz gáz nélkül lehetetlenné válik a zöld átállás Németországban

Related Posts
Total
0
Megosztás