Több zsáknyi védett madár tetemét találták egy román autóban

Több zsáknyi fagyott fenyőrigó-tetemet találtak a magyar pénzügyőrök csütörtök este egy román rendszámú tréleres autóban az M7-es autópálya Fejér megyei szakaszán – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) az MTI-vel.

A sofőr és a jármű utasának igazoltatásakor kiderült, a két férfi Rómába tartott, ahol eladni tervezték a több mint hatszáz lelőtt fenyőrigót (Turdus pilaris). A sofőr azt állította, hogy a csomagok tartalmát és a feladót nem ismeri, a kelet-romániai, al-dunai Galac városából indultak, és ma adták volna át a szállítmányt Olaszországban – írta a NAV.

A fenyőrigók magyarországi eszmei értéke meghaladja a 15 millió forintot (darabja 25 ezer Ft). A sörétes puskával lelőtt madarakat a hatósági állatorvos lefoglalta, a NAV munkatársai értesítették a rendőrséget. A fenyőrigó mind Romániában, mind Magyarországon védett, de a balkéni országban csak tavaly ősz óta. Egy madárka alig 8–12 deka súlyú…

 

Total
0
Megosztás
Előző hír

Igényelni kell Romániában az omikron alváltozatai ellen kifejlesztett vakcinát

Következő hír

Lezárul a Tamási-emlékév

Related Posts
Total
0
Megosztás