Letartóztatták a korrupt ártándi határrendészeket

Letartóztatta a hadbíróság az ártándi–borsi, magyar–román határátkelőnél szolgálatot teljesített és lebukott korrupt határrendészeket. Tartani lehet szökésüktől, elrejtőzésüktől, valamint, hogy szabadlábon hagyásuk esetén megnehezítenék vagy meghiúsítanák a bizonyítást. A határrendész elkövetők fegyelmi okból sem hagyhatók szabadlábon – írta a Magyar Nemzet.

A Debreceni Törvényszék Katonai Tanácsa mind a 17 megalapozottan gyanúsított egyenruhást, valamint a civil gyanúsítottat, ügyvédeikkel együtt meghallgatta, majd mindenben egyetértett a regionális nyomozó ügyészség kényszerintézkedések elrendelésre irányuló indítványával, és egy maratoni hosszúságú ülés végén meghozta a letartóztatási határozatot.

A Nemzeti Védelmi Szolgálat feljelentése alapján indult korrupciós bűncselekmények miatt a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészségen folyamatban lévő bűnügyben a bíróság az ügyészi indítványnak megfelelően 16 határrendész letartóztatását, valamint egy határrendész és egy civil személy bűnügyi felügyeletét rendelte el.

A kényszerintézkedések hatálya alatt álló határrendészekkel szemben a Hajdú-Bihar Vármegyei Rendőr-főkapitányság fegyelmi eljárást indított, és valamennyiük szolgálati jogviszonyának felfüggesztéséről rendelkezett.

 (Címkép: Vagyonvisszaszerzés címén 150 millió forintnyi vagyont foglaltak le a rendőrök, amiből több mint 70 millió forintnyi a készpénz)

Total
0
Megosztás
Előző hír

Kulturális háborút indítottak a lengyelek ellen (is)

Következő hír

A kormány a felelős a balesetbiztosítás drágulásáért

Related Posts
Total
0
Megosztás