A kerepesi cigányháború

A Magyar Távirati Iroda csak ma reggel tett közzé egy szűkszavú, „politikailag korrektre” kozmetikázott hírt a hétvági kerepesi klánharcokról. Két család tagjai összeverekedtek a Pest megyei településen: legalább százan „feszültek egymásnak”, és lövések is dördültek – írták a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság (PMRFK) jelentése alapján.

Idézzük az MTI rezüméjét: „Hárman megsérültek, három embert pedig őrizetbe vettek a rendőrök, miután a két család tagjai összeverekedtek a kerepesi Gyár utcában szombat este – írta a PMRFK. Miután sikerült szétválasztani az embereket, a rendőrök golyóálló mellényt öltöttek, mivel a lövéseket leadó emberek az egyik ingatlanban rejtőztek el, és többszöri felszólításra sem működtek együtt. Mivel nem engedelmeskedtek a rendőri felszólításnak, a Terrorelhárítási Központ műveleti egységét kérték a helyszínre, amely elfogta az addig a házban bujkálókat. A három előállított férfit fegyveresen, csoportosan elkövetett garázdaság bűntettének megalapozott gyanúja miatt őrizetbe vették. Letartóztatásuk indítványozását az ügyészség nem látta indokoltnak, ezért az eljárás további szakaszában szabadlábon védekezhetnek – áll a rendőrségi közleményben. A helyszíni szemle közben két fegyvert lefoglaltak és fegyverszakértői vizsgálatra továbbítottak. Az elsődleges vélemény szerint gáz- és riasztófegyverekről van szó.”

Az ügy részleteiről máshol lehet többet megtudni, így például a Szentkoronaradio.com vasárnap közzétett tudósításából. Íme:

Cigánybűnözés Kerepesen: Ostromállapot a Gyár utcában

Tömegverekedés, fegyverek, lövöldözés történt tegnap este a kerepesi cigánysoron. Két népes cigány galeri esett egymásnak a pest megyei településen. A rendőrség hatalmas erőkkel vonult ki a helyszínre. A TEK-et is ki kellett vezényelni. Információink szerint drogháború állhat az ügy hátterében.

Kerepessel nem először foglalkozunk. A bűnüldöző hatóságok tehetetlenségének orvosi lova lehetne a település. Volt már itt minden, nemi erőszak a HÉV-en, amit a hatóság nem tudott felderíteni, csak miután a HÉV és az önkormányzat összefogásából kamerákat tettek a HÉV megállóba. Gyújtogatás, ahol a rendőrség elengedte a 10 hektárt felperzselő feltételezett gyújtogatót, de megbüntette a feltételezett gyújtogató elfogásában segédkezőt, mert egy pici repedés volt a szélvédőjén, miközben a feltételezett gyújtogató roncsautójának szélvédője sem volt, de az nem zavarta a hatóságot. De információink szerint megfenyegették már a rendteremtésért elkötelezett harcot vívó polgármestert is lelövéssel, aki hiába tett feljelentést, az eset után több mint fél évvel(!) történt az első ,,nyomozati cselekmény”, kihallgatás az ügyben, ahol a fenyegető elmondta, hogy ő nem úgy gondolta és már zárta is le az ügyet a hatóság.

A bűnüldözés melegágya a Gyár utca

Az egyik legnagyobb gettó Kerepesen a Gyár utcában van. A lakói eddig teljesen kontroll nélkül tenyésztek. Ide hordták Pest megye lomtalanításainak szemetét ,,tovább válogatásra”, aminek nagy része az utcán vagy a mezőn végezte. De itt az ingatlanoknak nem volt szemétszállítási szerződésük sem, térdig gyalogoltak a mocsokban. A jobboldali polgármester segített a lakóknak visszatérni a törvények világába és megköttették velük a szemétszállítási szerződéseket, kitakarították az utcákat, és közterület-felügyelettel akadályozták meg, hogy a lomisok szemetet hordjanak be kamionszámra. Azonban van, amihez a helyi hatalom már kevés, mint amilyen a drogprobléma, ami szintén jellemző a Gyár utcában. Ide már erős rendőri jelenlétre, felderítésre és bűnmegelőzésre lenne szükség, de azt látjuk, hogy nincs rendőr. A településen lennie kellene két körzeti megbízottnak, de hol van, hol nincs, csak egy, hol elmegy, hol áthelyezik, ilyen ez a rendőrhiány. Márpedig rendőr nélkül ilyen súlyos problémákat nem lehet megoldani.

Puskaporos a levegő

A drogügylet mögött komoly pénzek vannak, így az ezek mögött lévő főként cigány klánok néha területharcot vívnak. Vélelmezhetően ez történt most is. A levegőben már napok óta komoly feszültség volt érezhető. Lesötétített Audikban cirkáltak a városban figyelve a cigány maffiózók. A héten olyan is előfordult, hogy a 3-as főúton reggel egy emberre két cigány férfi ment rá, ütötték, rángatták a férfit, aki egy autó motorháztetőjébe kapaszkodott, földre rántották, rugdosták, rángatták.

A hordó felrobbant

Az eset azonban csak egy apróság a tegnap estéhez képest, amikor több mint 100 fő rendezett felfegyverkezett tömegverekedést. Előkerült mindenféle harceszköz. A baseball ütőtől a gumilövedékes és gáz-riasztó fegyverekig, amiket használtak is. Megostromoltak házakat, lövöldöztek, verekedtek. Vadnyugati állapotok idéztek elő, itt Magyarországon. A rendőrség nagy erőkkel vonult ki, de már csak tüzet oltani tudtak. Be kellett vetni a TEK-et is, hogy rend legyen. Mennyivel egyszerűbb lenne pedig, ha a bűnt nem csak üldöznék, hanem megelőznék! De ehhez hatásos munkára és rendőrre lenne szükség.

Total
0
Megosztás
Előző hír

Lángol a puszta a Hortobágyon (frissítve!)

Következő hír

Ma leteszi az esküt az ötödik Orbán-kormány

Related Posts
Total
0
Megosztás