A budapesti baloldal sajtója szerint aggodalomkeltőnek nevezte David Pressman amerikai nagykövet, hogy Orbán Viktor március elején Magyarország ellenfeleként azonosította az Amerikai Egyesült Államokat. Állítólag egy szegedi kiruccanás során jelentette ki a nagykövet, hogy szövetséges ország részéről példátlan az ilyesfajta Amerika-ellenes retorika.
Az nem teljesen egyértelmű, hogy a diplomata Orbán Viktor milyen kijelentésére utal, de az nyilvánvaló, hogy egy diplomatának nem az a dolga, hogy folyamatosan annak az országnak a kormányát szidja, ahol akkreditációt kapott. Márpedig Pressman gyakran a balliberális magyar ellenzék szószólójaként, arcaként lép fel. Legutóbb azt kritizálta, hogy a magyar kormányfő a közösségi médiában támogatásáról biztosította Donald Trump volt amerikai elnököt, akivel személyesen is jó kapcsolatot ápol. Korábban arra figyelmeztetett, hogy „a magyar kormány a Kremlhez hasonlóan reagál a külső bírálatokra”, miután Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter nehezményezte, hogy Washington bírálta a magyar igazságszolgáltatás függetlenségét, a sajtószabadságot, valamint az országban szerintük tapasztalható magas korrupciót.
A magyar miniszterelnök a kormánypárti frakciók előtt tartott ülésen februárban valóban azonosított ellenfeleket, ezek között azonban nem szerepelt az USA. Orbán három csoportot nevezett meg: 1. a háborúpárti nemzetközi érdekcsoportokat, amelyek a Biden-adminisztrációból, a háborúpárti brüsszeli bürokratákból és háborúpárti politikusokból állnak, 2. a Gyurcsány vezette dollárbaloldalt, amelyet szerinte kilóra megvettek, és csak azt teszik, amit a megbízóik kérnek, 3. valamint a nemzetközi spekulánsokat nevezte meg, akik a háborús időkben haszonra akarnak szert tenni. Az csak a „véletlen műve”, hogy Magyarország ellenségei között amerikai klikkek és személyek is vannak…
Pressman nagykövet nehezményezte, hogy – legalábbis az ő meglátása szerint – az Orbán-kormány a háború ellenére sem távolodott el Oroszországtól. Szerinte az ezzel kapcsolatos aggályokban kétpárti egyetértés van az Egyesült Államokban, és teljes konszenzus a nemzetbiztonsági körökben, sőt az ellenzéki Republikánus Párt egyes tagjainak még keményebb az álláspontja a magyar vezetéssel kapcsolatban. Szerinte ezek alapján a Fidesz hiába bízik abban, hogy a jövő évi amerikai elnökválasztás kimenetele fordulatot hoz a kétoldalú kapcsolatokban.