Befuccsolt az iskolafelújítás Csíkszeredában

Hiába készültek a felújításra, végül elmaradt a beruházás a csíkszeredai Vámszer Géza Művészeti Népiskola Gál Sándor utcai épületénél, ezért kisebb karbantartási munkák után hamarosan visszaköltözik a tanintézet az épületébe – adta hírül a Székelyhon.ro.

Több közintézményben is elkezdődőtt 2015-ben az energetikai felújítás Csíkszeredában, és erre készült a Vámszer Géza Művészeti Népiskola is, ezért tavaly februárban kiköltözött a Gál Sándor 9. szám alatti épületből a Venczel József utca 2. szám alá. Hargita Megye Tanácsa ugyanis sikeresen pályázott az országos helyreállítási terv (PNRR) nevű uniós programban finanszírozásra, hogy a népiskola székházát felújíthassák. Ám tavaly hirtelen „befagyasztották” azokat a projekteket, amelyeknek a kivitelezése nem kezdődött el, és köztük volt a népiskola épületének felújítási terve is. A megyei tanács RMDSZ-es elnöke nem adott épkézláb magyarázatot arra, hogy miért nem kezdték el a munkálatokat…

Csíkszeredában több középület felújítását tervezeték, ezekből emiatt ideiglenesen kiköltözni kényszerültek az addig ott működő intézmények. Közben a Cseke Attila RMDSZ-es politikus vezette fejlesztési minisztérium rengeteg finanszírozási szerződést felbontott, így most eléggé kaotiikus állapotok uralkodnak Hargita megye székhelyén, legalábbi e tekintetben.  A megye tanács nyilván nem akarta tovább havi több mint 3 ezer euróért azt az épületet, ahová a népiskolát átköltöztették, ezért aztán a régi székhelyre való visszaköltözés mellett döntöttek. Csakhogy a Gál Sándor utcai székházon előbb még el kell végezni a legszükségesebb javításokat.

A Vámszer Géza Művészeti Népiskola igazgatója elmondta a sajtónak hogy miután felmondták a bérleti szerződést, legkésőbb július 22-ig ki kell költözniük a Venczel József utcából. Addig sürgős beavatkozásokat fognak elvégeztetni az iskola épületében, hiszen beázik a tető, helyenként a vakolat is lejött, meszel ni is kéne. A Megyei Tanács legutóbbi ülésén szerencsére megtalálták a szükséges forrásokat a karbantartási munkálatok elvégzésére. A kivitelezést a következő napokban kezdhetik el. Az intézmény vezetője abban bízik, hogy a nyár folyamán további támogatást sikerül szerezni, hogy szeptemberre, az új tanév és a beiratkozások kezdetére rendezettebb körülmények fogadják a diákokat.

Total
0
Megosztás
Előző hír

Az a bizonyos Zsolti bácsi ügy

Következő hír

Magamutogató deviancia

Related Posts
Total
0
Megosztás