Donald Trump egy szinten a Zelenszkij-bandával

Az Amerikai Egyesült Államok 47. elnöke, Donald Trump a Volodimir Zelenszkij ukrán diktátorral folytatott floridai tárgyalások alatt váratlanul ebédre hívta az újságírókat, majd megkérdezte tőlük, nem számítana-e megvesztegetésnek a gesztus. A jelenet jól illeszkedik Trump régóta tartó, nyílt konfliktusához az amerikai médiával, ugyanakkor az amerikai elnök bárdolatlanságának újabb bizonyítéka.

A tapintatosságról nem sokat tudó Trump nem szeretnének-e ebédelni Mar-a-Lagóban, vagy a gesztus megvesztegetésnek számítana-e – írja a Daily Mail.

Az elnök vasárnap floridai birtokán találkozott Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel, hogy áttekintsék azt az ukránok által kiagyalt 20 pontos tervet, amely úgymond véget vethetne a csaknem négy éve tartó orosz–ukrán háborúnak. A két vezető és tanácsadóik – amerikai részről köztük Marco Rubio külügyminiszter, Pete Hegseth hadügyminiszter, Steve Witkoff különmegbízott és Trump veje, Jared Kushner, ukrán részről a tréningben és terepruhában „szerénykedő” korrupt Rusztem Umerov és néhány testőre – tárgyalása közben Trump egy ponton a jelen lévő újságírókhoz fordult. „Azt hiszem, kint is leülhetnének enni valamit” – mondta nekik. Majd hozzátette: „Szeretnének ételt kapni, vagy ezt megvesztegetésnek tekintenék, és ezért nem tudnának őszintén írni, vagy egyenesen rossz cikket kellene írniuk?” – ezt többen nevetéssel fogadták az asztal körül.

Trump azonban tovább forszírozta: „Szeretnének most enni valamit, igen vagy nem? Nyugodtan megszólalhatnak.” Amikor az egyik újságíró igennel felelt, Trump utasította egyik munkatársát: „Mondják meg a séfnek, hogy készítsen nekik egy kis ebédet.” A gesztust többen megköszönték, Trump azonban nem hagyta abba a sajtóval kapcsolatos megjegyzéseit. „Ez akár jó cikkeket is garantálhatna, de nem fog. Csak rosszabb lesz. Mindent megtesznek majd, hogy még rosszabb legyen” – mondta tanácsadóinak.

Trump gyakran bírálja az amerikai médiát, és rendszeresen összetűzésbe kerül az újságírókkal. Egy alkalommal „butának” nevezte a CBS tudósítóját, amiért rákérdezett egy afgán férfi előéletére, akit két nemzeti gárdista megölésével gyanúsítanak Washingtonban. Vasárnap pedig azt a riportert intette le, aki az Ukrajnának szánt biztonsági garanciákról kérdezte. „Micsoda ostoba kérdés” – mondta. „Senki sem tudja még, mit tartalmaz majd a biztonsági megállapodás. Lesz egy megállapodás. Erős lesz. Az európai országok komolyan részt vesznek benne.” Trump ekkor a Zelenszkijjel folytatott béketárgyalások eredményességét méltatta, és azt állította, hogy „nagyon közel” vannak a megállapodáshoz, csak „egy-két kényes kérdés” maradt hátra.

Mivel a hivatalban lévő amerikai elnök hónapokkal majdnem egy évvel ezelőtt, beiktatásakor már megígérte, hogy azonnal véget vet a háborúnak, ma már senki sem veszi komolyan. Egyértelművé vált, hogy nem Donald Tumpon múlik a kelet-európai háború kimenetele.

Total
0
Megosztás
Előző hír

Külföldön kezelik a megégett moldvaiakat

Következő hír

A luxustalárosok vasárnap nem tárgyalnak

Related Posts
Total
0
Megosztás