Elfogták Athénban Bukarest volt polgármesterét, Sorin Oprescut – közölték az igazságszolgáltatási rendszerhez közel álló források a román sajtóval.
A bukaresti táblabíróság május 13-án ítélte el jogerősen Sorin Oprescut korrupciós bűncselekmények miatt. Az egykori elöljáró ellen 2015-ben emelt vádat a korrupcióellenes ügyészség (DNA). A vádhatóság szerint 2015 szeptemberében Oprescu ciolpani-i otthonában különféle korrupciós ügyletekből származó mintegy 25 ezer eurót vett át beosztottjától, az akkor a temetők kezelésével foglalkozó igazgatóságot vezető Bogdan Popától.
2019-ben vesztegetés elfogadása, bűnszervezet létrehozása és hivatali visszaélés miatt alapfokon 5 év és 4 hónap börtönre ítélte a bukaresti törvényszék, a táblabíróság azonban súlyosbította a büntetést, a pénteken kimondott jogerős ítélet 10 év és 8 hónap szabadságvesztésről szól. Ugyanakkor elrendelték 25 ezer euró, 102 ezer lej és további 9500 euró elkobzását a vádlottól.
Az ítélet rendelkezik továbbá egy Herăstrău utcai ingatlan elkobzásáról is, amelyet barátnője, Adriana-Elena Nicán keresztül vásárolt meg az egykori szenátor és kórházigazgató sebészorvos, Sorin Oprescu, aki 2012–15 között állt a fővárosi önkormányzat élén. A volt polgármesternek ezenkívül 50 ezer lej perköltséget is kell fizetnie az államnak.
Az elfogás ténye önmagában még nem jelenti a büntetése megkezdésének letöltését, hiszen hónapokba telhet, amíg a görögök kiadják Romániának. Ha egyáltalán kiadják. Az egykori turisztikai minisztert, a jogerősen hat év börtönre ítélt és Bulgáriába szökött Elena Udreát már egy hónapja elkapták, de azóta sem sikerült hazahozatni, zajlik a jogi csűrés-csavarás…