A magyar kormány, az ádámosi önkormányzat, az Erdélyi Református Egyházkerület és a Küküllői Református Egyházmegye támogatásával megújult sövényfalvi református templomban május 7-én hálaadó istentiszteletet tartottak a templom és parókia megújulásáért.
űAzt azért el kell mondani, hogy ez egy alaposan megkésett ünnepség volt a Kis-Küküllő menti településen, ugyanis két fél évvel ezelőtt készültek el a munkálatok, a koronavírus-járvány teljében. Sövényfalva tatárjárás után épített régi református templomát 1899-ben az új templom építésekor lebontották, 1900. október 14-én tartottak benne első alkalommal istentiszteletet. 1944 szeptemberében Sövényfalva hadszíntér volt, és a templom súlyosan megrongálódott. 2020. október 11-én, a templomszentelés 120. évfordulóján viszonylag szűk körben ünnepelték meg az örvendetes módon megindult felújítást, ekkor történt meg a templom előtti téren őrségben álló tizenkét kopjafa, valamint a parókia épületén az egyházkerület címerének leleplezése.
A megújított sövényfalvi református templomért és parókiáért most vasárnap megtartott hálaadó istentiszteleten Kató Béla, az EREK püspöke hirdetett igét és mondott áldást, de szólt az ünnepló gyülekezethez Kolumbán Vilmos József főjegyző, valamint Biró István, a Küküllői Református Egyházmegye esperese is, vendégként pedig Szabó László, a Csabdi Református Egyházközség (Dunántúl, Fejér vármegye) lelkipásztora. Felolvasták Soltész Miklósnak, a magyar Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkárának üzenetét is.
Sövényfalva (románul Cornești, németül Zeunen) Maros megyében található, közigazgatásilag Ádámos községhez tartozik, Dicsőszentmártontól 8 km-re délnyugatra a Kis-Küküllő bal partján fekszik. A trianoni diktátumig Kis-Küküllő vármegye Dicsőszentmártoni járásához tartozott. 1992-ben még 340 református magyar lakosa volt, ma már a falu több mint ezer lakosának alig egynegyede vallja magát magyarnak.
(Fotók: Kiss Gábor / MTI)