Hatvannapos hatósági felügyelet alá helyezték az egyik sepsiszentgyörgyi középiskola igazgatóját, akit zsarolással gyanúsítanak – tájékoztat a sepsiszentgyörgyi ügyészség.
A vádhatóság közleménye szerint az igazgató tavaly márciusban fenyegetőzéssel próbálta rávenni az iskola egyik tanárát, hogy mondjon le állásáról, amit törvényesen töltött be, versenyvizsgával foglalt el, ám az intézet vezetője azt másnak szerette volna fenntartani.
A Székelyhon.ro információi szerint az ügyészség szerdán elindította a bűnvádi eljárást zsarolás gyanúja miatt, M. I.-t 60 napig hatósági felügyelet alá helyezték, ebben az időszakban nem töltheti be igazgatói tisztségét. Az ügyészség igyekezett félig-meddig titokban tartani a megvádolt igazgató kilétét, de azóta kiderült, hogy Már Istvánról, a Mikes Kelemen Elméleti Líceum direktoráról van szó.