A párizsi táblabíróság jogerős döntése értelmében Franciaország nem adja ki Romániának az 1930–1940 között uralkodott, de soha meg nem koronázott II. Károly (Hohenzollern-Sigmaringen) román király unokáját, akit Pál hercegként emleget a magyar sajtó, noha a „valódi” neve: Paul-Philippe al României, Prince Paul of Romania, Paul-Philippe Hohenzollern vagy Paul Lambrino…
A román igazságügyi minisztérium tájékoztatatta az állami televíziót, hogy Románia nagy barátja és protektora, Franciaország egyszerűen megtagadta a bűnöző kiadatását. A most 75 éves „királyi sarjat” 2020-ban három év és négy hónap letöltendő börtönbüntetésre ítélték egy korrupciós ügyben Romániában, ahol ingatlanspekulációkakl és csalással foglalkozott. A franciák azért utasították el a kiadatását, mert úgymond törvénytelennek tartják az ügyében itthon eljáró esküdtszéket, amiért annak egyik bírója kinevezésekor nem tette le az eskütételt – magyarázta Alina Gorghiu román igazságügyi miniszter, aki azt is mondta, hogy jelenleg keresik a lehetőségeket, hogy a băneasai királyi farm törvénytelen visszaszolgáltatása miatt elítélt herceget hazahozzák.
A konkrét korrupciós ügy 2006-ban kezdődött, amikor Paul Lambrino eladta a román királyi birtok egy 28 hektáros részét és 47 hektárnyi erdőt Beny Steinmetz zsidó üzletembernek. Az ügyészség szerint nem volt joga ahhoz, hogy a királyi birtokot eladja, ugyanis a bíróság csak 2012-ben ismerte el őt II. Károly király egyik, „balkézről” származó örököseként. 2020-ban ítélte el a legfelsőbb bíróság, ugyanabban évben adtak ki ellene nemzetközi körözést. Párizsban fogták el 2022-ben, de rövid úton szabadlábra helyzeték, úgymond addig, amíg a kiadatási ügye zajlik. A bíróság az ügyben 7 év börtönre ítélte az amúgy gyémántbizniszből meggazdagodó Steinmetzet. Remus Truică, Adrian Năstase ex-miniszterelnök kabinetfőnöke, akinek kulcsszerepe volt a királyi birtok átjátszásában, öt évet kapott. Ebben az állítólagos királyi birtokokkal spekuláló bűnszövetkezetben elítélték még Mihăiță Roșu ügyvédet, Dan Andronic sajtómágnást, Lucian Mateescu és Marius Marcovici bukaresti fennforgókat, no meg Tal Silberstein izraeli üzletembert (akit épp a minap majdnem politikai tanácsadónak alkalmazott a kisebbik román kormánypárt, a PNL). Az ingatlanspekulánsok 135 millió eurónál is több kért okoztak a román államnak, azaz az adófizetőknek.
Ez a bizonyos „Pál herceg” Párizsban született, a román királyi család egyik oldalágában. Nagyanyja Zizi Lambrino volt, aki alig egy évig Károly koronaherceg, a későbbi II. Károly király felesége volt, aki 1918-ban a hadseregből dezertálva szöktette Ogyesszábaa Zizit, hogy elvegye. A frigyet azért bontották fel hatóságilag, mert Lambrino nem volt elég magas rangú, ráadásul Ferdinánd király nem egyezett bele a morganatikus házasságba. A kurta frigyből született Carol Mircea Grigore Lambrino, aki Prințul Carol de Românianak hívatta magát, s akinek első házasságából született ez a bizonyos Paul Lambrino („Pál herceg”). Ezt a fickót végül a román kúria 2012-ben posztumusz – nyugati nyomásra is – Carol Mircea törvényes fiának ismerte el, ilymódon Pál hirtelen nagyapja, II. Károly egyik örökösévé lépett elő. De ettől sem a Hohenzollern-Sigmaringen Ház, sem a Román Királyi Ház tagjává nem vált.