Magyarország továbbra sem támogatja a háborús gazdaság felépítését, amit a balliberális, oroszellenes nyugat szorgalmaz, de az ellenállásban mintha magára maradt volna.
„Európa egy háborús állapot felé menetel. Egyre durvább, egyre erőteljesebb háborús retorikával állunk szemben. Már ott tartunk, hogy olyan kifejezések, mint a ’háborús gazdaság’ hétköznapiak lettek az európai politikában. Olyan kijelentések, hogy ’2030-ra készen kell állni, hogy megvívjunk egy háborút’, ezek már nem váltanak ki semmilyen érdeklődést. Európában bevallottan egy háborús gazdaság felépítése a brüsszeli terv. Erről fogadnak el dokumentumokat, erről nyilatkoznak a vezetők” – mondotta Orbán Viktor magyar miniszterelnök.
Hozzátette: „Mi hoztunk egy döntést korábban: Magyarország képes arra, hogy a brüsszeli háborús gazdaságpolitika helyett egy nemzeti, magyar gazdaságpolitikát építsen. Lehetséges folytatni azt a gazdaságpolitikát, amely nem a háború felé megy, hanem Magyarország nemzeti gazdasági érdekeit követi.”
„Van egy politikai civakodás, hogy a háború milyen hatással van a gazdaságra, de épeszű ember nem kérdőjelezi meg azt, hogy a háború rossz hatással van a magyar és az egész Európai Unió gazdaságára. Mégis, egy háború által blokkolt gazdasági növekedés mellett is ki kell tartanunk a saját, nem háborús nemzeti gazdaságpolitikánk mellett. A korábban kitűzött célokat nem adjuk fel! Azt ígértük, abban állapodtunk meg a vállalkozókkal, hogy az adóterheiket csökkenteni fogjuk, és az őket terhelő bürokráciát pedig visszavágjuk. A mai napon bejelentett 11 pontos gazdasági akciótervvel pontosan ezt tettük. Innen folytatjuk!” – írta közösségi oldalán Orbán, utalva a tegnap bejelentett, a kis- és középvállalatokat megsegítő gazdasági tervre.
A miniszterelnök úgy fogalmazott: „Le kell hozni az európaiakat a háborús pályáról! Elégettek több mint 185 milliárd forint eurót. Iszonyatos összeg! Ha ez az európai gazdaságba került volna, akkor Európa ma nem így nézne ki! Ráadásul újra és újra el akarnak égetni még 10 milliárdokat, miközben már rég nincsen pénzünk. Mit csinálnak hát? Hiteleket akarnak fölvenni. A gyerekeink meg az unokáink is nyögni fogják ennek az elhibázott rossz háborús politikának a következményeit! Ezért kell azon dolgoznunk, hogy lehozzuk a háborús pályáról az európaiakat” – tette hozzá.
Ám minden jel arra mutat, hogy ez egyedül a kis Magyarországnak nem fog sikerülni. Sőt, a magyar kormányzat Amerika-barát üzenetei mögül az is kisejlik, hogy a Trump-adminisztráció sem akarja vagy nem képes megfékezni az Európai Unió és a NATO fegyverkezését, háborús készülődését és az ukrán maffiaállam további finanszírozását.
Az épeszű átlagemberek hüledezve nézik és találgatják szerte a világban, hogy miért halad ezen a pályán Nyugat-Európa a keleti és déli csatlósokkal együtt, politikai magyarázatokat kerestetnek a mindenféle rendű és rangú „elemzőkkel” és „éttermiségiekkel”, de rendre elmarad annak a feltárása, hogy milyen köröknek milyen anyagi és hatalmi érdekeik fűződnek az eszkalációhoz. Mert nyilvánvalóan minden a pénz körül forog, nem elvek körül…
R. B. M.
