Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére – hangsúlyozta Sulyok Tamás magyar köztársasági elnök ma éjjel, a közép-európai idő szerinti éjfél után, a Himnusz elhangzását követően a közmédia által közvetített beszédében.
Az államfő erőt és bátorságot kívánt ahhoz, hogy megkeressük és meglássuk a jót egymásban, világosan lássuk személyes céljainkat azzal a szilárd tapasztalattal, hogy sokszor éppen a kudarcok segítenek bennünket azok elérésében. „Ne feledjük az ősi hagyományok üzenetét: mi, emberek csakis együtt vagyunk képesek igazán nagy dolgokra, egymástól elválasztva a lét csak dadog” – mondta, majd hozzátette: „adjon az Isten jó egészséget mindnyájunknak, minden embertársunknak, világszerte minden magyarnak és a velünk egy hazában élő minden embernek!” Ahol nehézség támad, legyen őszinte odafordulás, és sokasodjanak a bátorító szavak! – kérte az államfő.
Sulyok Tamás a fiataloknak azt kívánta, hogy találják meg a boldogságukat, s tanulják meg, hogyan legyenek sikeresek, az idősebbek pedig találjanak rá az életünkben elrejtett fontos üzenetekre. „Fedezzük fel az utakat a természet minden szépségéhez, s óvjuk meg világunkat utódaink javára” – biztatott a köztársasági elnök, aki az új évre is világsikereket elérő díjazottakat kívánt a tudományos, a kulturális és a sportéletben, valamint a magyarság szabad és örömteli megélését a Kárpát-medencében és a világ távolabbi közösségeiben.
Az államfő felhívta a figyelmet arra is, hogy január elseje a béke világnapja. „Hozza el 2026 a béke örömét egész Európának” – hangsúlyozta.
Szokatlan és előzménytelen módon, sőt némileg az alkalomhoz és a helyzethez oda nem illően egy közember is megjelent a képernyőkön, szózatot intézve a néphez: Kapu Tibor kutatóűrhajós. Az államfőével szinte azonos hosszúságú beszédében a 2026-os évre azt kívánta, hogy bánjunk egymással tisztelettel és méltósággal, tekintsünk bizalommal és reménnyel az új esztendőre.

