Kártalanítják a sepsiszentgyörgyi kerülőút miatt kisajátított területek tulajdonosait

A sepsiszentgyörgyi terelőút megépítésére kisajátított területek tulajdonosai jövő hónaptól nyújthatják be a kéréseket a kártalanításra.

A Közúti Infrastruktúrát Kezelő Országos Társaság felhívja az érdekelt személyek figyelmét, hogy június 6-tól kifüggesztik azokat a táblázatokat, amelyek a törvény értelmében a kisajátított magántulajdonú ingatlanok adatait tartalmazzák.

Az említett időponttól kezdődően a vagyoni értékű jogok tulajdonosai 10 napon belül benyújthatják Árkos, Gidófalva, Sepsiszentgyörgy és Kökös polgármesteri hivatalainál a kártalanítás kifizetésére vonatkozó kéréseket, amelyekhez csatolni kell a kisajátított ingatlan tulajdonjogát igazoló dokumentumokat.

A 11,56 kilométer hosszúságú terelőút megépítése 280 millió lejbe kerül. Brassó irányából, a 12-es országútból Szotyornál térül ki, elkerüli Szotyor, Kilyén és Sepsiszentgyörgy településeket, majd Sepsiszentgyörgy után Csíkszereda irányába visszacsatlakozik a 12-es országútba. Az útszakaszon négy körforgalom és három felüljáró épül, amelyek a vasútvonalak, illetve az Olt-folyó felett vezetnek át. A terelőutat európai uniós alapból építik. A területrendezés elkezdődött, az utat két év alatt kell megépítse a kivitelező.

Total
0
Megosztás
Előző hír

A pedagógusok már nem hisznek a román kormánynak

Következő hír

Altatólövedékkel kábították el az Ukrajnából „menekülő” oroszlánt

Related Posts
Total
0
Megosztás